„Nie” dla meczetu-giganta w Barcelonie

Prawicowa partia Plataforma per Catalunya rozpoczęła zbiórkę podpisów przeciwko przebudowie na meczet zabytkowej barcelońskiej areny walk byków La Monumental.

Akcja ta jest częścią kampanii, która rozpoczęła się 19 lipca odczytaniem manifestu przeciwko planom stworzenia w Barcelonie  największej świątyni muzułmańskiej w Europie. Zarówno w dzielnicy Eixample Dret, jak i w sąsiednich dzielnicach, uczestnicy kampanii ostrzegają mieszkańców o zagrożeniach tego przedsięwzięcia chodząc od drzwi do drzwi i udzielając informacji.

Manifest skierowany do obywateli wygłosił Robert Hernando, sekretarz generalny PpC. Oto jego treść.

„Nie chcemy, aby La Monumental przeistoczyła się w olbrzymi meczet, ponieważ meczety nie są jedynie miejscami kultu, ale także źródłami narzucania zasad społecznych i politycznych. W kulturze muzułmańskiej nie istnieje żaden rozdział pomiędzy życiem społecznym, politycznym i religijnym. Plataforma per Catalunya mówi „nie”.

Katalonia jest największą wylęgarnią dżihadystów w Europie. W związku z tym, z zaniepokojeniem myślimy, że meczety mogą zamienić się w gniazda islamizmu i radykalizmu. Islamizm jest całkowicie sprzeczny z naszą europejską kulturą, która opiera się na tolerancji, wartościach demokratycznych, wolności i równości w prawach obydwu płci. Dlatego też nie ma w Barcelonie ani w Katalonii miejsca dla kobiet w burkach. Ani Barcelona, ani Katalonia, ani Europa nie są ziemią meczetów. Nie chcemy meczetów na naszej ziemi!

Tak może wyglądać przyszły mega meczet w Barcelonie. W tle słynna katedra Sagrada Familia

Tak może wyglądać przyszły mega meczet w Barcelonie. W tle słynna katedra Sagrada Familia

Nie ma miejsca na islamizm w społeczeństwie, jakiego chcemy. Nie chcemy świątyń, w których propaguje się staroświeckie, okrutne i średniowieczne idee. My, Europejczycy, pracowaliśmy wiele stuleci na to, by w końcu cieszyć się cywilizowanym społeczeństwem, które dalekie jest od fanatyzmu. Nie chcemy, by cała ta walka poszła na marne na korzyść anachronicznych radykałów.

Platforma dla Katalonii stara się z całych swoich sił, by zapobiec zakorzenieniu się na naszych ziemiach tej totalitarnej i okrutnej mentalności. Dzieje się to poprzez złożony program polityczny skierowany ‚bez znieczulenia’ w masową imigrację i inwazję naszych ziem. Przeciwstawiamy się kulturom opierającym się na świętych wojnach! Nie ma tu miejsca dla upokarzająco pozawijanych kobiet, dla radykalnych imamów, dla kaznodziejów świętej wojny, ani dla tych, którzy chcą wykorzystać słabości naszej demokracji i naszej wolności po to, by je zniszczyć.

Musimy powstrzymać islamizację Barcelony i Katalonii, ponieważ ugrupowania polityczne, które z nią współpracują i ją promują, składają się z miernych polityków, krótkowzrocznych na tyle, by dostrzegać tylko własne interesy, chcących, żeby imigranci głosowali za niepodległością (Katalonii- chodzi o separatystów- przyp.tłum.) i przekupujący ich obietnicami budowy meczetów. Z winy takich właśnie nieświadomych polityków, islamizacja Europy przestała już być przyszłym zagrożeniem, a jest, niestety, rzeczywistością dnia dzisiejszego.

Budowa tego meczetu jest zagrożeniem dla obywateli, jest aktem całkowicie nieodpowiedzialnym i samowolnym, ukazującym przywileje, jakie posiada ta społeczność, będąca w zmowie z władzami. Jest również aktem przeciwko demokracji, jako że nie brane są pod uwagę opinie mieszkańców terenów sąsiadujących z Barceloną. Dlatego Platforma dla Katalonii wyraża jasno i dosadnie swój kategoryczny sprzeciw wobec planom przemienienia areny La Monumental w meczet, gdyż islamizm atakuje prawa kobiet i naszą tożsamość. Nie chcemy meczetów ani w La Monumental, ani w dzielnicy Zona Franca”.

Tłumaczenie Breslau Sister, na podst. http://www.change.org/es/peticiones/xavier-tr%C3%ADas-no-a-la-mezquita-en-la-plaza-monumental
https://www.youtube.com/watch?v=2e6C5oNqujw

——————————————————————–
Petycję można podpisać tutaj

 

Udostępnij na
Video signVideo signVideo signVideo sign