Najszybciej w Ameryce zapełniają się meczety

flag
| 1 komentarz|
image_pdfimage_print

Islam oraz mormonizm to najszybciej rozwijające się religie w Stanach Zjednoczonych w ciągu ostatniej dekady. Tak wynika z raportu opartego na własnych spisach kongregacji wyznaniowych.

 

 

 

 

 

Liczba muzułmanów w tym okresie zwiększyła się ponad dwukrotnie, a liczba wierzących Kościoła Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich, zwanych mormonami, zwiększyła się o prawie 2 miliony. Dla porówniania główne kongregacje protestanów oraz katolików zanotowały odejście dużej liczby swoich członków.

Według raportu, w latach 2000-2010 liczba muzułmanów zwiększyła się z miliona do ponad 2,6 miliona. Pomimo niewielkiej ogólnej liczby wyznawców islam jest najszybciej rozwijającą się religią w Stanach Zjednoczonych, a wzrost ten napędzany jest głównie przez konwersję oraz imigrację. Obecnie muzułmanie przewyższają liczbę żydów w większej części amerykańskiego Środkowego Zachodu oraz Południa. Według przeprowadzonej ankiety, w samym Teksasie jest 166 meczetów, a w całym kraju jest ich ponad dwa tysiące.

Kościół katolicki pozostaje nadal najliczniejszą amerykańską kongregacją, liczącą ponad 59 milionów członków, ale to właśnie on stracił ich największą liczbę – ponad 3 miliony, co stanowi 5% ogólnej liczby wyznawców

Raport jest dostępny pod adresem www.thearda.com i umożliwia porównianie pomiędzy wyznaniami w Stanach oraz w innych krajach..

Opracowanie Tom.

- - - - - - - - - - - - - - Reklama - - - - - - - - - - - - -

http://www.theglobeandmail.com/news/world/worldview/mosques-and-mormon-temples-filling-fastest-in-us/article2421131/

 

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook