Muzułmański gang zagraża londyńskiemu więzieniu

Cela w Belmarsh – zdjęcie z telefonu komórkowego, wykonane przez więźnia.
| 5 komentarzy|
image_pdfimage_print

Władze więzienia Belmarsh, w którym osadzeni są terroryści, uważają, że Al-Kaida planuje atak na nie, jako odwet za śmierć bin Ladena.

W Belmarsh zaostrzono środki bezpieczeństwa do „bezprecedensowego” poziomu, gdy pojawiły się informacje, że gang Muslim Boys planuje odwetową misję. W piątki kaplicę więzienną, w której modlą się muzułmanie, otacza piętnastoosobowy oddział prewencyjny w kuloodpornych kamizelkach. Dodatkowo trwa w pogotowiu drugi oddział.

Napięcie wzrosło, kiedy kilka dni temu 39 podejrzanych o terroryzm z bloku pierwszego urządziło grupowy pokaz nieposłuszeństwa wobec strażników. Osadzeni odmówili powrotu do cel, a według dobrze poinformowanego źródła „obsługa niemal straciła kontrolę nad więzieniem”. Opór został przerwany dopiero, gdy funkcjonariusze ruszyli ławą w stronę więźniów, wymachując policyjnymi pałkami. „To kocioł pod ciśnieniem, który lada chwila może eksplodować”, mówi informator dziennika The Daily Mirror i dodaje: „Zachodzi obawa, że dopiero śmierć któregoś ze strażników wywoła bardziej zdecydowane działania wobec Muslim Boys”.

Cela w Belmarsh – zdjęcie z telefonu komórkowego, wykonane przez więźnia.

Na muzułmańskie modły w więzieniu, położonym w południowo-wschodnim Londynie, uczęszczają znane postaci ze świata terrorystów, miedzy innymi jednoręki kaznodzieja nienawiści Abu Hamza.
Uważa się, że gang The Muslim Boys, odłam Al-Kaidy, zaczął planować atak w maju, zaraz po zabiciu Bin Ladena przez amerykańskich komandosów.

Oprac. PJ
Źródło: http://www.mirror.co.uk/news/top-stories/2011/08/02/muslim-boys-gang-are-planning-massive-attack-at-belmarsh-prison-in-revenge-for-osama-bin-laden-killing-115875-23313912/#ixzz1ULOmLyXO

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook