Coraz więcej muzułmanów w brytyjskich więzieniach

1
| 6 komentarzy|
image_pdfimage_print

Ponad jedna czwarta londyńskich więźniów wyznaje islam. Dochodzenie odpowie czy za tą liczbą stoi przestępczość, czy dyskryminacja muzułmanów.

1

Oficjalne dane podają, że rekordowa liczba muzułmanów odsiaduje wyroki w więzieniach, a liczba ta ciągle rośnie. W ciągu dekady w Anglii i Walii proporcja ta prawie się podwoiła, z 8 procent populacji więziennej do 14 procent.

W samym jednak Londynie 27% penitencjariuszy jest wyznania muzułmańskiego. To ponad dwukrotnie więcej niż 12%, jakie muzułmanie stanowią wśród mieszkańców Londynu.
Zaalarmowany tymi danymi Sadiq Khan, prawnik i minister sprawiedliwości gabinetu cieni, jasno określający się jako muzułmanin, domaga się dochodzenia, które wyjaśni przyczyny tego wzrostu. Sam jednak przed jego wynikiem sugeruje odpowiedź: „Musimy dowiedzieć się, jakie są przyczyny, by zatrzymać ten wzrost, ograniczyć przestępczość i ochronić ludzi, którzy niesłusznie stają się ofiarami”.

Ax na podst. London Evening Standard
www.standard.co.uk/news/uk

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze