Muzułmanie chcą kolejnego meczetu w Warszawie

Kolejny meczet w Warszawie?
| 34 komentarzy|
image_pdfimage_print

Muzułmanie chcą kolejnego meczetu w stolicy. – Ten, który powstaje przy rondzie Zesłańców Syberyjskich, nie jest budoawny przez gminę wyznaniową – twierdzą. Władze miasta są zaskoczone tymi żądaniami – podaje IAR.

Kolejny meczet w Warszawie?

Polscy muzułmanie przypominają, że pieniądze zebrane na budowę świątyni przekazali w 1939 roku na obronność kraju, a po wojnie utracili podarowaną im przez władzę działkę.

– Zostaliśmy bez niczego – mówi Radiowej Agencji Informacyjnej Grzegorz Bohdanowicz z Muzułmańskiej Gminy Wyznaniowej w Warszawie. Jej przedstawiciele zwrócili się już do posłów i liczą na ich mediację zaraz po wakacjach parlamentarnych. – Chodzi o porozumienie i ugodę z miastem, a nie kolejnych kłótnie – zaznacza w rozmowie z IAR Bohdanowicz.

Co na to Ratusz?

Miasto tymczasem mówi jasno, że polscy muzułmanie mogą kupić z bonifikatą działkę należącą do samorządu warszawskiego. Nie mogą natomiast odzyskać dawnej.

Marcin Ochmański, rzecznik ratusza przyznał, że powojenna nacjonalizacja i dekret Bieruta dużo namieszały, lecz procedury są jasne. Trzeba kupić coś nowego.

Meczet powstaje

Przy rondzie Zesłańców Syberyjskich trwa budowa meczetu, ufundowanego przez darczyńcę z Arabii Saudyjskiej.

Więcej na: tvnwarszawa.pl

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook