Morderstwa osłabią stosunki indyjsko-pakistańskie?

Rodzina sikhów
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Co najmniej jednego Sikha zamordowali przez ścięcie talibowie w zachodnim Pakistanie. Część doniesień mówi, że śmierć mogło ponieść trzech członków wspólnoty sikhijskiej w tej części Pakistanu. Sikhowie są mniejszością w Pakistanie, ale w sąsiednich Indiach stanowią liczącą się grupę wyznaniową.
Rodzina sikhów
Według sprzecznych doniesień z zachodniego Pakistanu do świątyni sikhijskiej w Peszawarze talibowie podrzucili jedną lub trzy głowy zamordowanych Sikhów. Byli to członkowie społeczności sikhijskiej zamieszkującej od stuleci tereny przy granicy z Afganistanem. Zostali porwani przez ekstremistów przed miesiącem wraz z kilkoma innymi Sikhami. Talibowie obiecali darowanie im życia pod warunkiem przejścia na islam oraz opłacenia wielomilionowego okupu. Gdy Sikhowie odmówili dokonali mordu.

W ubiegłym roku wspólnota sikhijska w Pakistanie była już obiektem ataków ze strony talibów. Żądali oni płacenia przez rodziny sikhijskie wysokiego podatku od niewiernych. Część Sikhów nie mogła go zapłacić z powodu braku pieniędzy. Talibowie spalili wówczas domy trzydziestu pięciu sikhijskich rodzin.

Więcej na: polskieradio.pl

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook