„Mój brat islamista” skazany za terroryzm

Islamist
| 12 komentarzy|
image_pdfimage_print

Jim Kouri

Scotland Yard poinformował, że trzech radykalnych islamistów zostało skazanych w sumie na przeszło 20 lat więzienia po śledztwie przeprowadzonym przez antyterrorystyczną sekcje londyńskiej policji.

Richard Dart (30 l.) z Ealing oraz Jahangir Alom (26 l.) ze Stratford planowali odbyć szkolenie dla terrorystystów w Pakistanie, aby potem przeprowadzać ataki terrorystyczne zarówno w Wielkiej Brytani jak i poza jej granicami. Według ustaleń policji, zostali poinstruowani jak nawiązać kontakt z Al-Kaidą oraz z Talibami przez Imrana Mahmooda (22 l.) z Norholt, który przeszedł już podobne szkolenie w Pakistanie.

Mahmood był doradcą członków Al-Kaidy, liderów Talibów z Pakistanu oraz terrorystów, którzy przeprowadzili w 2009 przedstawiony w filmie „Wróg Numer Jeden” samobójczy zamach w bazie amerykańskiej w Afganistanie zabijając siedmiu agentów CIA.

IslamistDart pomagał Mahmoodowi w zdobyciu książki z instrukcjami wytwarzania materiałów wybuchowych domowymi metodami. Razem omawiali też koncepcję przeprowadzenia ataku w mieście Wootton Bassett, gdzie lądują samoloty z poległymi brytyjskimi żołnierzami, oraz ataków na członków służb bezpieczeństwa i wywiadu.

Podczas wspólnego śledztwa prowadzonego przez Counter Terrorism Command oraz British Security Service skonfiskowano laptopa należącego do Darta. Udało się z niego odzyskać szczegóły korespondencji pomiędzy nim, a Mahmoodem i ujawnić ich plany.

Przewodniczący składu sędziowskiego w końcowym oświadczeniu powiedział „Jestem zadowolony z wyroku oraz z faktu, że żaden z was nie przeprowadził ataku na terenie Zjednoczonego Królestwa, pomimo że Mahmood próbował wejść w posiadanie ładunków wybuchowych.

Dart został skazany na 11 lat, w poczet kary zaliczono mu 6 lat spędzonych w areszcie oraz 5 lat wyroku w zawieszeniu. Mahmood został skazany na 14 lat, w poczet kary zostało mu zaliczone 9 lat i 9 miesięcy spędzone w areszcie oraz dodatkowe 5 lat w zawieszeniu. Alom został skazany na 4 i pół roku.

Zastępca komisarza Stuart Osborne będący krajowym koordynatorem ds. antyterroryzmu oraz pełniący funkcję szefa Met’s Counter Terrorism Command powiedział:
To są niebezpieczni ludzie. Mahmood odbył trening terrorystyczny w Pakistanie i prawdopodobnie wiedział jak wykonać ładunki wybuchowe w domowych warunkach. Dart i Alom włożyli wiele energii w planowaniu wyjazdu do Pakistanu i poszukiwaniu tam obozów szkoleniowych. Znają oni procedury bezpieczeństwa i zapobiegania atakom, co udowodnili stosując „cichy dialog” przy pomocy laptopa oraz planując zamachy. Było to kompleksowe śledztwo przeprowadzone wspólnie przez Counter Terrorism Command i Security Service z wykorzystaniem tradycyjnych metod w połączeniu z najnowszymi technologiami komputerowymi. Pozwoliło ono postawić tych mężczyzn przed obliczem sprawiedliwości, a społeczeństwo uczyniło bezpieczniejszym.

Tłumaczenie: Severus Snape

Źródło: http://www.examiner.com/article/three-islamic-terrorists-jailed-for-planning-attacks-says-scotland-yard

Od redakcji: Richard Dart to bohater głośnego filmu „My Brother Islamist”, nakręconego przez jego przyrodniego brata. Dart, o którym pisaliśmy już na Euroislam.pl, http://euroislam.pl/index.php/2011/04/zycie-fanatyka-na-koszt-podatnika/  był ochroniarzem w BBC, a po przejściu na islam został zradykalizowany przez kaznodzieję nienawiści Anjema Choudary’ego.

 

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook