Małżeństwo Ahmadiyyi zmuszone do rozwodu

Muzłumanie atakujący meczet ahmadiyyi w bangladeszu
| 26 komentarzy|
image_pdfimage_print

Muhammad i Samah Alawneh są małżeństwem Palestyńczyków, które od roku wyznaje, podobnie jak dwa tuziny ich współobywateli, Ahmadiyyę. Pochodzą z Zachodniego Brzegu, z miasta Tulkarem.

Muzłumanie atakujący meczet ahmadiyyi w bangladeszu

W swoim mieście z powodu zmiany wiary doświadczali wielu nieprzyjemności. Najgorsza z nich to przymusowy rozwód zasądzony przez sąd islamski, który uznał ich za apostatów i rozwiązał ich związek. Inna para wyznawców Ahmadiyyi doświadcza tego samego.

Jak podaje strona założona przez muzułmańskich apostatów, Ahmadiyya to islamska sekta religijna, której założyciel żył w XIX wieku. Unikatowość tej grupy islamu polega na tym, że koncepcja pokoju jest centralna dla ich systemu wierzeń.

Na całym świecie istnieją 4 miliony wyznawców Ahamadiyyi, głównie w południowo-wschodniej Azji. W wielu krajach islamskich są oni prześladowani, ponieważ przez tradycjonalistów czy to sunnitów czy szyitów uważani są za kult heretycki.(pj)

AX na podst. faithfreedom.org
http://www.faithfreedom.org/features/news/islamic-palestinian-court-forcibly-divorce-ahmadiyya-couple/

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze