Lincz za spalenie Koranu

| 3 komentarzy|
image_pdfimage_print

Na południu Pakistanu tłum pobił na śmierć, a następnie spalił ciało mężczyzny, podejrzewanego o zbezczeszczenie Koranu – poinformowała policja

Przedstawicieli policji Bihar-ud-Din wyjaśnił, że mężczyznę zatrzymano w piątek. Mieszkańcy wsi Seeta, w prowincji Sindh, twierdzili, że spalił on egzemplarz Koranu wewnątrz meczetu, w którym spędził noc.

Mężczyzna, który jest muzułmaninem i cierpi na zaburzenia psychiczne, trafił następnie do komisariatu w mieście Dadu. Po kilku godzinach ok. 200 osób wtargnęło do budynku, wyciągnęło na zewnątrz podejrzanego, pobiło go na śmierć i podpaliło. Din podkreślił, że policja starała się powstrzymać rozgniewany tłum.

Policjant powiedział też, że zatrzymano 30 osób, podejrzanych o udział w ataku. Zawieszony w obowiązkach został szef oddziału policji, podobnie jak siedmiu funkcjonariuszy.

W Pakistanie za obrazę proroka Mahometa i za zbezczeszczenie Koranu teoretycznie może grozić nawet kara śmierci, choć w praktyce wymiar sprawiedliwości nie jest aż tak surowy. Pakistańscy chrześcijanie żyją w strachu przed oskarżeniami o bluźnierstwo, a wielu krytyków tej sytuacji wskazuje, iż prawo bywa wykorzystywane do załatwiania porachunków.

Zdarza się, że rozgniewany tłum bierze sprawy we własne ręce i linczuje podejrzanych o dopuszczenie się bluźnierstwa.

- - - - - - - - - - - - - - Reklama - - - - - - - - - - - - -

Od 1990 roku w Pakistanie życie straciły co najmniej 53 osoby, oskarżone o bluźnierstwo, a próby nowelizacji bądź uchylenia rygorystycznych przepisów prawa napotykają wielki opór.

Więcej na rp.pl

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook