Liga Muzułmańska broni ekstremisty

Liga Muzułmańska w RP wspólnie z organizacją parasolową Bractwa Muzułmańskiego, FIOE, protestuje przeciwko aresztowaniu i wydalaniu z w Wielkiej Brytanii Raeda Salaha, skazanego za wspieranie terroryzmu i oskarżonego o antysemityzm.

Read Salah został aresztowany na polecenie minister spraw wewnętrznych Theresy May w Wielkiej Brytanii, gdzie przebywał pomimo zakazu wjazdu do kraju spowodowanego oskarżeniami o radykalny islamizm i antysemityzm. Służby graniczne przepuściły islamskiego kleryka lekceważąc zakaz, co rozgniewało panią  minister. Dodatkowe wątpliwości budzi zachowanie policji, która miała już dwukrotnie okazję aresztować Salaha w trakcie przemówień.

W oświadczeniu FIOE  możemy przeczytać, że Izrael „więził go z powodu różnych okazji w odwecie za jego pokojowe, obywatelskie działania”. Przeciwko aresztowaniu Salaha protestował także Noam Chomsky, określając je jako stosowanie podwójnych standardów.

W 2008 roku Salah został oskarżony w Izraelu za podżeganie do nienawiści i rasizmu.  W jednym ze swoich publicznych przemówień oskarżał Żydów o używanie krwi dzieci do wypieku macy, miało to doprowadzić do zamieszek tysięcznego tłumu. My nigdy nie pozwoliliśmy sobie ugniatać [ciasta] na chleb, który przerywa post w świętym miesiącu Ramadanie, z krwią dzieci. Ktokolwiek chce dokładniejszych wyjaśnień, niech zapyta, co zdarzało się niektórym dzieciom w Europie, których krew była mieszana z ciastem [żydowskiego] świętego chleba, cytowała jego wypowiedź izraelska gazeta Haaretz. Salah zaprzecza tym oskarżeniom i twierdzi, że są sfabrykowane. Sąd uniewinnił go od zarzutu prowokowania tłumu do rozruchów, jednak na wiosnę czeka go dalsza rozprawa z oskarżenia o podżeganie do nienawiści.

W załączonym wideo Salah uznaje namalowanie swastyki na tablicy w klasie, gdzie uczył żydowski nauczyciel, za dość śmieszny „szkolny żart”.

Jak podaje BBC, szejk Salah to przywódca północnego oddziału Islamic Movement, organizacji arabskiej działającej na terenie Izraela, sprzeciwiającej się porozumieniom pokojowym z Oslo. Ruch ten po śmierci Osamy bin Ladena obchodził żałobę, nazywając go męczennikiem.

Wcześniej Salah odsiadywał dwuletni wyrok za gromadzenie funduszy na rzecz terrorystycznej organizacji Hamas. Wyszedł w 2005 roku. W roku 2009 tworzył fałszywe oskarżenia wobec rządu Izraela o planowanie zniszczenia meczetu Al-Aksa w taki sposób, żeby wyglądało to na katastrofę naturalną. W 2010 został skazany za napaść na izraelskich policjantów. Również w ubiegłym roku, w noc poprzedzającą tragedię na statku „Mavi Marmara”, który próbował złamać blokadę Strefy Gazy, Salah wraz z innymi islamskimi kaznodziejami nawiązywał do hadisów Mahometa na temat zalet dżihadu – twierdzi jeden z członków Bractwa Muzułmańskiego w Egipcie.

Zastępca Saleha w Islamskim Ruchu Kamal Al-Khatibw wywiadzie dla islamonline.net potwierdził pogląd na temat ataków wobec izraelskich cywilów, przedstawiany przez wielu radykalnych muzułmanów, którzy uważają wszystkich cywilów za żołnierzy z powodu powszechnego obowiązku wojskowego w Izraelu.

Wypowiedzi Salaha należą nie tylko do kategorii niebezpiecznych, ale także i żałosnych. Oświadczył na przykład, że to prezydent Bush w swej arogancji winien jest sprowadzenia huraganu Katarina na Amerykę – jednak właściwie obwinił tą wypowiedzią Allaha, który w jego opinii, żeby ukarać Amerykanów za nieprawości ich prezydenta i Białego Domu, miał zabić tysiące niewinnych ludzi.(p)

http://www.youtube.com/watch?v=2aLnl_pgzU8

Jan Wójcik

Źródła:

http://www.bbc.co.uk/news/uk-13969105

http://www.thisislondon.co.uk/standard/article-23965516-yard-seizes-banned-islamic-preacher.do

http://www.jpost.com/Features/InThespotlight/Article.aspx?id=179827

http://globalmbreport.com/?p=3330

http://blogs.telegraph.co.uk/news/michaelweiss/100095224/islamists-have-had-a-lousy-few-months/

http://www.memri.org/report/en/0/0/0/0/0/0/4492.htm#_edn9

http://www.memri.org/report/en/0/0/0/0/0/0/5439.htm

 

Udostępnij na
Video signVideo signVideo signVideo sign