Kuratorka „Passion for Freedom” Polką Roku

Agnieszka Kolek
| 1 komentarz|
image_pdfimage_print

20 kwietnia w Ambasadzie RP Marszałkini Sejmu Wanda Nowicka otworzyła kopertę z nazwiskiem Zwyciężczyni Plebiscytu Polka Roku w UK, przeprowadzonego w ramach I Kongresu Polskich Kobiet w Wielkiej Brytanii. W internetowym głosowaniu, internauci wybrali Agnieszkę Kołek, organizatorkę i kuratorkę międzynarodowego festiwalu Passion for Freedom.

Ten prestiżowy festiwal, w tym roku odbywający się po raz piąty, wystawia artystów uciskanych przez reżimy i promuje wolność słowa i prawa człowieka. W swojej przemowie Agnieszka podziękowała tym, którzy oddali na nią głos i życzyła zebranym „Wolności dla nas wszystkich”.

* * *

PASSION FOR FREEDOM LONDON ART FESTIVAL

Agnieszka KolekCoroczny festiwal to rzadka kolekcja prac „artystów odważnych” z kategorii film, fotografia, malarstwo, rzeźba, publikacja, książka oraz inne środki ekspresji artystycznej. Do tej pory w konkursie przedstawionych zostało ponad 150 prac twórców z całego świata, w tym z Polski ( Maja Wolna, Maria Strzelecka, Lesław Dobrucki, Roland Okoń, Matylda Tracewska, Barbara Wróbel).

Odważni artyści z całego świata, tacy jak Ai Wei Wei (3 miesiące więzienia i zakaz udzielania informacji do mediów), Jafar Panahi (kilkakrotnie aresztowany pod zarzutem działalności propagandowej przeciwko Irańskiej Republice Islamskiej), Johan van der Dong (nie ma w Europie galerii, która miałaby odwagę pokazać jego prace, z obawy przed atakami), Ferri Farrahmandi, Azadeh Behroozi i wielu innych – pokazywali prace na festiwalu PFF i ciągle tworzą mimo obawy o swoje życie i bezpieczeństwo rodziny. Niektórzy zmuszani są do ukrywania się pod pseudonimem, inni wycofują prace bądź sami się cenzurują by nie „urazić uczuć religijnych”.

Konkurs jak co roku otwarty jest od 1 kwietnia. Prace można nadsyłać do połowy września 2013. Festiwal odbędzie się w listopadzie w londyńskiej galerii UNIT24 obok Tate Modern.

Więcej o Agnieszce Kołek : http://krolestwopolek.eu/plebiscyt/polka-roku-uk-2013/

Więcej o festiwalu www.passionforfreedom.co.uk

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook