Szkoccy imamowie przeciwko małżeństwom homoseksualnym

Gays marriage
| 9 komentarzy|
image_pdfimage_print

Grupa muzułmańskich przywódców w Szkocji oświadczyła, że małżeństwa homoseksualne byłyby atakiem na wiarę i zaleciła wyborcom niegłosowanie w wyborach lokalnych na kandydatów, którzy je popierają.

Szkockie dzienniki przytaczają oświadczenie Rady Imamów w Glasgow, gdzie przeczytać można, że: „głównym celem małżeństw jest, rzecz jasna, prokreacja”. Związki partnerskie „wchłonęły” pary gejów i „nie ma potrzeby żeby takie związki były błogosławione przez instytucje wiary”, czytamy dalej w oświadczeniu.

Konsultacje szkockiego rządu dotyczące małżeństw homoseksualnych zostały zamknięte wraz z końcem ubiegłego roku, w duchu podobnym do trwających obecnie konsultacji w Anglii i Walii. Szkocki rząd oświadczył, iż nie zamierza zmuszać prawem instytucji wiary do udzielania małżeństw gejom.

W Glasgow żyje około trzech czwartych szkockiej populacji muzułmanów, ale BBC donosi że apel nawołujący do niegłosowania na kandydatów popierających małżeństwa homoseksualne będzie rozesłany przed wyborami po całym kraju. BBC cytuje przedwyborcze oświadczenie: „To rozwiązanie zostało przygotowane przez imamów społeczności muzułmańskiej w efekcie długich dyskusji dotyczących spraw głęboko niepokojących naszą społeczność. Oświadczamy, że w najbliższych dniach poprzedzających wybory władz lokalnych w Szkocji, które odbędą się w czwartek 3 maja, będziemy nawoływać naszą społeczność do upewnienia się, że żadna z osób, na które chcą głosować, nie popiera proponowanej legalizacji.”

Dalej czytamy: „Rodzina to mężczyzna, kobieta i dzieci. Jeżeli rząd zamieni rodzinę na mężczyznę i mężczyznę, lub kobietę i kobietę, pozbawiając ich zdolności prokreacyjnych, czym staną się nasze społeczeństwo i nasza cywilizacja? To bardzo poważne pytanie, które powinno zostać bardzo poważnie rozpatrzone przez szkocki rząd. W związku z tym wzywamy wicepremier Nicolę Sturgeon do bardzo poważnego przyjrzenia się tej sprawie o fundamentalnej wadze. Chcemy poinformować zarówno ją jak i premiera Alexa Salmonda, że jesteśmy bardzo niezadowoleni i wyrażamy zdecydowany sprzeciw wobec proponowanej legalizacji małżeństw homoseksualnych. Tutaj nie ma miejsca na kompromis i mówimy po prostu: „’Nie’ dla małżeństw tej samej płci.”(p)

Tłum: Ponury Żniwiarz

http://www.pinknews.co.uk/2012/04/18/glasgow-muslim-leaders-offer-no-compromise-equal-marriage-opposition/

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze