Katechizm Al-Kaidy

Katechizm al-Kaidy
| 8 komentarzy|
image_pdfimage_print

Al-Sahab, dział medialny Al-Kaidy, opublikował nagranie dźwiękowe wykładu ustanawiającego reguły przyjaźni i wrogości z niewiernymi, tak jak definiuje je islam.

Wykład wygłasza Abdul Samad, duchowny pakistański, który przemawia w języku urdu. Wykład zatytułowany jest “Standardy przyjaźni i wrogości w islamie”. Został opublikowany na różnych forach dżihadystycznych z linkiem zamieszczonym na mieszczącej się w USA (San Francisco) witrynie internetowej Archive.org.

Cytując hadisy i wersety koraniczne Abdul Samad twierdzi, co następuje:

I. Najpotężniejszą i wiążącą relacją jest islam.

II. Wierni, którzy nie odcinają się od niewiernych i nie odróżniają swoich szeregów od tych ludzi, którzy interesują się ziemskimi sprawami, nigdy nie mogą skutecznie służyć islamowi.

III. Nasza przyjaźń i wrogość powinny być tylko dla sprawy Allaha.

IV. Nasza przyjaźń, związki i miłość powinny być tylko z ludźmi, którzy wierzą w islam i Allaha jako władcę.

V. Ludzie, którzy nie akceptują Allaha jako władcy i nie wierzą w islam, są naszymi wrogami i powinniśmy odciąć się od nich, nawet jeśli są naszymi bliskimi krewnymi i są z naszego plemienia.

VI. Niewierni, czy są żydami albo chrześcijanami, ateistami i politeistami, są prawdziwymi niewiernymi i są wrogami wiary Allaha (islamu).

VII. Koran określił przyjaźń z Kuffar (niewiernymi) jako oznakę rozłamu i niewiary, ponieważ jest związana z podstawami wiary.

Katechizm al-KaidyVIII. Ludzie ogłoszeni przez Allaha jako nasi wrogowie nigdy nie mogą być naszymi przyjaciółmi.

IX. Niewierni są wrogami naszych starców, kobiet i dzieci. Zabijają muzułmanów bombami albo w Kaszmirze, w Iraku, albo w Palestynie. Nie ma niemal dnia, kiedy muzułmanin unika ich okrucieństwa.

X. Otwierają wiele frontów (przeciwko muzułmanom) po wejściu do regionu. Jednym z ich frontów jest edukacja. Użyli jej w Egipcie i w Turcji, a obecnie używają w Pakistanie przeciwko muzułmanom.

XI. Nasza wrogość wobec hindusów nie jest spowodowana kwestią Kaszmiru; nasza wrogość wobec Ameryki nie jest z powodu Iraku i Afganistanu; wrogość między nami a Żydami nie jest z powodu Palestyny; prawdziwym powodem jest to, że nie akceptują oni naszego systemu i islamu.

XII. Nasza wrogość wobec nich (niewiernych) będzie trwała, nawet jeśli wyrzekną się wszystkich swoich zbrodni.

XIII. Wrogość wobec niewiernych jest koniecznością. Jest to część naszej wiary. Islam mówi, że muzułmanie powinni trzymać się z daleka od niewiernych i ich krajów.

XIV. Najlepszym sposobem pozbycia się ich (niewiernych) jest kontynuowanie dżihadu aż wiara Allaha (islam) będzie całkowicie narzucona na całym świecie.

Tłumaczenie Małgorzata Koraszewska

Źródło: http://www2.memri.org/bin/polish/articles.cgi?Page=archives&Area=sd&ID=SP545813

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze