Kanadyjski burmistrz wiąże rozwój miasta z napływem muzułmanów

| 12 komentarzy|
image_pdfimage_print

Burmistrz Huntington, podupadającego miasta w prowincji Quebec, Stéphane Gendron, chce zbudować tam meczet i ubojnię halal, żeby przyciągnąć muzułmanów, których na razie w mieście nie ma.

Poparcie w 2003 roku przyniósł mu slogan: „Przywróćmy miasto do życia”. Mimo zamykania zakładów włókienniczych i zmniejszania się populacji miasta (2600 mieszkańców), burmistrz ma nowe pomysły. Rada miasta uchwaliła rozporządzenie oferujące roczne zwolnienie od podatku dla ludzi, którzy urodzili się poza granicami Quebec, a przeprowadzili do Huntington. Burmistrz wybiera się do Montrealu, by po piątkowych modlitwach w meczecie zwrócić się do zgromadzenia i przedstawić mu uroki swego miasta. Wiosną planuje wycieczkę autokarem dla muzułmanów zamieszkujących Montreal, którzy mogą wyrazić zainteresowanie zmianą miejsca zamieszkania.

stephane-gendron2Quebec jest największym skupiskiem imigrantów, w przeważającej części pochodzących z muzułmańskiej Afryki Północnej. Quebec preferuje takie kraje jak Algieria i Maroko, za względu na używany tam język francuski. Badania naukowców z Uniwersytetu z Sherbrooke z 2009 roku wskazują na to, że stopa bezrobocia wśród imigrantów z  tych dwóch krajów była co najmniej dwukrotnie większa niż średnia prowincji. Wśród emigrantów, którzy przebywali w Quebecu poniżej pięciu lat, wskaźnik bezrobocia był ponad czterokrotnie wyższy niż średnia prowincji.(p)

Oprac. Jagoda Gwizd

http://www.nationalpost.com/news/Mayor+plans+bring+town+back+life+attracting+Muslims/4452492/story.html

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook