Islamistyczny „Nowy horyzont”

Atysemicka konferencja
| 2 komentarzy|
image_pdfimage_print

Atysemicka konferencja

Konferencja, mająca poparcie reżimu irańskiego, została zorganizowana przez Nadera Talebzadeha, Hamada Kasskawiego i Gholemrezę Montazamiego, który organizował także poprzednie konferencje międzynarodowe sponsorowane przez reżim, takie jak „Hollywoodyzm Druga Konferencja” („Hollywood ’ rozrywka’ czy Hollywood ‚sługa pajęczyny syjonistycznej?'”) [1] . Ta trójka pracuje w ścisłym związku z kołami bliskimi reżimowi i współpracuje szczególnie blisko ze środowiskiem Korpusu Strażników Rewolucji Islamskiej.

Wśród ponad 30 uczestników tegorocznej konferencji “Nowy Horyzont”, która przedstawia się jako “konferencja niezależnych myślicieli i filmowców” byli wiodący negacjoniści Holocaustu z USA i innych krajów, zwolennicy teorii konspiracji, działacze BDS i antywojenni i inni (patrz Aneks II). Lista uczestników, jak również program konferencji są zamieszczone w angielskojęzycznej sekcji witryny internetowej konferencji [2] .

Tradycję dorocznych konferencji antyizraelskich zapoczątkował w 2005 r. prezydent irański Mahmoud Ahmadineżad konferencją “Świat bez syjonizmu”; w przemówieniu na tej konferencji Ahmadineżad wezwał do “eliminacji reżimu okupacyjnego [Izraela]” i do postawienia jako cel “świata bez Stanów Zjednoczonych i syjonizmu” [3] .

Konferencja “Nowy Horyzont” 2014 – Tematy

Według telewizji reżimu irańskiego, Press TV, konferencja miała na celu „dostarczenie platformy, gdzie niezależni myśliciele mogą zebrać się” i poruszać kwestie takie, jak „ruch przebudzenia islamskiego”, „rola lobby syjonistycznych w kryzysach europejskich i amerykańskich”, „prezentowanie międzynarodowych postaci antysyjonistycznych i antyimperialistycznych” i „opór islamski przeciwko reżimowi syjonistycznemu” [4] . Inne tematy omawiane na konferencji obejmowały podobieństwa między nazizmem i syjonizmem, zbrodnie Ameryki i syjonizmu na świecie oraz ruch BDS [5] .

Program konferencji na witrynie internetowej podaje tematy dyskusji panelowych oraz nazwiska członków panelu i wylicza tematy dyskusji. Na Dzień Pierwszy, 29 września, po uroczystościach, przemówieniach i wykładach, pierwsza dyskusja panelowa dotyczy „Nuklearna sprawa Iranu & rola Izraela”, a jednym z tematów jest „Niewiarygodność P5+1 jako partnerów negocjacji, jak również ich hipokryzja i brak szczerości”. Następnie wymieniona jest dyskusja panelowa zatytułowana: „Rola Mossadu w 9/11 Coup d’Etat”, a wymienionymi członkami panelu są Thierry Meyssan, Kevin Barrett, Maurizio Blondet i Jim Fetzer, który uczestniczył łącząc się za pomocą Skype’a; wymienione tematy do dyskusji to: „9/11 i Holocaust jako pro-syjonistyczne ‘mity publiczne’” i „Jednoczenie muzułmańskiej ummah na rzecz prawdy o 9/11 i przeciwko syjonizmowi”.

Pierwszym wydarzeniem wymienionym na Dzień Drugi, 30 września, była dyskusja panelowa „Wojna w Gazie & strategie ruchu BDS przeciwko reżimowi syjonistycznemu” z członkami panelu: Randy Short, Tim Pool, Caleb Maupin i inni. Pozostałymi dyskusjami tego dnia były: „Lobby izraelskie kontra narodowy interes USA (szczególnie w stosunku do polityki bliskowschodniej)”; „Mechanizmy działania lobby izraelskiego i jego wpływ na stolice zachodnie”; „Mechanizmy działania lobby izraelskiego i jego wpływ na stolice zachodnie, ciąg dalszy”; i „Hosajn Szejk ol-Islam – Stowarzyszenie NGO działających na rzecz wyzwolenia al-Kuds.”

Program Dnia Trzeciego zaczął się od dyskusji panelowej: „Islam jako autentyczna religia uniwersalna kontra syjonistyczne memy o islamie”; jednym z członków panelu był Thierry Meyssan. Jeden z tematów tej dyskusji został podany jako „Prawdziwa natura wojny z terrorem: przypadek al-Kaidy i ISIS”. Program obejmował także „konwersatoria” na tematy takie, jak: „Mem ‘Państwa Islamskiego’, jego poprzednicy & trójkąt USA-Izrael-Saudyjczycy”.

Udział reżimu irańskiego w konferencji “Nowy Horyzont”

Zaangażowanie reżimu irańskiego w organizację konferencji “Nowy Horyzont” i uczestnictwo w niej najwyższych przedstawicieli reżimu jest bardzo oczywiste. Przede wszystkim URL strony internetowej konferencji, Newhorizon.ir, pokazuje, że była ona prowadzona pod oficjalnym sponsoringiem reżimu irańskiego.

Po drugie, wysocy przedstawiciele irańskiego kierownictwa politycznego, niektórzy osobiście bliscy irańskiemu Najwyższemu Przywódcy, Alemu Chameneiemu, byli członkami paneli na tej konferencji – na przykład: Alaa Al-Din Boroudżerdi, przewodniczący Komisji Bezpieczeństwa Narodowego i Polityki Zagranicznej Madżlisu; Hossein Szejk Al-Islam, sekretarz Komitetu Poparcia Palestyńskiej Intifady i doradca przewodniczącego Madżlisu, Alego Laridżaniego; i Mohammad Dżavad Laridżani, przewodniczący Rady Praw Człowieka Iranu i współpracownik Chameneiego. Innymi wybitnymi osobistościami, które przemawiały na konferencji byli kierujący irańskim programem nuklearnym, niektórzy do niedawna zaangażowani w prowadzenie negocjacji z P5+1. Wśród nich byli: Saeed Dżalili, były główny negocjator Iranu w rozmowach z P5+1 i kandydat w wyborach prezydenckich 2013 r.; Ali Asghar Soltanijeh, były przedstawiciel irański do Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej i członek zespołu negocjacyjnego w sprawie program nuklearnego; i Hassan Abb
asi, teoretyk z IRGC i szef Centrum Spraw Doktrynalnych Narodowego Bezpieczeństwa Bez Granic IRGC, który w przeszłości mówił o gotowości IRGC do uderzenia w cele strategiczne amerykańskie i brytyjskie[6] .

Ponadto, spośród ludzi bliskich Chameneiemu, którzy wygłosili przemówienia na konferencji, byli Alireza Panahian, który był mianowany przez Chameneiego jako szef think tanku Chameneiego, zajmującego się uniwersytetami w Iranie i który jest członkiem think tanku Kwatera Główna Amar Chameneiego. Byli tam także ajatollah Hosseini Kaemmakami, przedstawiciel Chameneiego na uniwersytecie w Teheraniu [7] i Hassan Rahimpour Azghadi, członek Rady Najwyższej Rewolucji Kulturalnej.

Sekretarz generalny konferencji Gholemreza Montazami, sekretarz Spraw Międzynarodowych Konferencji, Hamad Kaszkawi i dyrektor Komitetu Technicznego Konferencji, Nader Talebzadeh są bliscy najwyższym funkcjonariuszom reżimu, szczególnie twardogłowym, jak widać na fotografiach na ich stronach internetowych. Strona internetowa Kaszkawiego pokazuje go także z antysemickim komikiem francuskim, Dieudonné Mbala Mbala, znanym między innymi z szydzenia z Holocaustu i spopularyzowania gestu „quenelle”, który przypomina odwrócony salut nazistowski [8] .

Aneks I: Zdjęcia z „Curriculum Vitae” Hamada Kaszkawiego – z komikiem Dieudonné i wysokimi rangą funkcjonariuszami reżimu [9]

Kaszkawi i Dieudonné; po lewej, pokazują "quenelle"
Kaszkawi i Dieudonné; po lewej, pokazują „quenelle”

 

Antysemicka konferencja 2

Aneks II: Uczestnicy konferencji

Wśród uczestników konferencji z USA, według witryny internetowej konferencji, byli: założycielka antywojennej organizacji w USA, Code Pink, Medea Benjamin; były kongresmen USA, Mark Siljander, który w 2012 r. został skazany na rok więzienia za przyjęcie skradzionych funduszy w imieniu organizacji charytatywnej ze związkami z terroryzmem[10] ; aktywista Occupy Wall Street, Caleb Maupin [11] ; działający w Brooklynie aktywista i „wzywający do islamu”, Cyrus McGoldrick [12] ; „pastor akcji społecznej/sprawiedliwości społecznej” i publicysta irańskiej Press TV, wielebny Randy Short [13] ; dr Gareth Porter, który, między innymi, pisze dla Al-Dżaziry po angielsku i opisany jest tam jako “dziennikarz śledczy i historyk, specjalizujący się polityce bezpieczeństwa narodowego USA” [14] ; i dr Kevin Barrett, autor Truth Jihad: My Epic Struggle Against the 9/11 Big Lie i Questioning the War on Terror: A Primer for Obama Votersoraz publicysta Press TV [15] ; w dodatku do byłego obywatela USA i byłego żołnierza piechoty morskiej USA, Kennetha Nicholsa O’Keefe, znanego z przewodzenia akcji tarczy ludzkiej w Iraku i uczestnictwa w flotylli do Gazy w 2010 r. [16]

Wśród kanadyjskich i brytyjskich uczestników byli Anthony James Hall, „koordynator i profesor badań nad globalizacją na Uniwersytecie Lethbridge w Albercie w Kanadzie i członek ruchu 9/11 Truth” [17] i Stephen Sizer, pastor z Christ Church w Surrey w Anglii, współautor oświadczenia „Challenging Christian Zionism” [18] i autor Christian Zionism: Road Map to Armageddon?

Wśród uczestników z Francji byli Thierry Meyssan, autor L’Effroyable Imposture (9/11: The Big Lie); antysemicki karykaturzysta francuski Joe LeCorbeau [19] ; Maria Poumier, działaczka bliska Dieudonné’owi; Olivier Lemoine i Thomas Werlet, szefowie neonazistowskiej partii Parti Solidaire Francais związani także z francuską „Parti antisioniste” Dieudonne’a i Alaina Sorala; sekretarz Stowarzyszenia Przyjaźni Francusko-Irańskiej, Gilles Munier, który jest bliski Soralowi; i Raphael Berland, członek organizacji Thierry’ego Metssana, Reseau Voltaire.

Uczestniczyli także: Isabelle Praile, która do niedawna była wiceprzewodniczącą Exécutif des musulmans de Belgique; Manuel Ochsenreiter, redaktor naczelny niemieckiego miesięcznika ZUERST! znany ze zwalczania “denazyfikacji” w Niemczech [20] ; włoski profesor Claudio Mutti, skrajnie antysemicki konwertyta na islam, który w 1976 r. przetłumaczyłProtokoły mędrców Syjonu na włoski; profesor Claudio Moffa, który według witryny internetowej konferencji “osiągnął międzynarodową sławę wypowiedziami rewizjonistycznymi, szczególnie publiczną negacją Holocaustu”; i antysemicki wyznawca teorii spiskowych Maurizio Blondet, autor 11 settembre Colpo di Stato in U.S.; hiszpański działacz i były przywódca skrajnie prawicowego Społecznego Ruchu Republikanów, Juan Antonio Aguilar i członek neonazistowskiej sieci międzynarodowej „Krew i Honor” [21] ; Manuel Galiana-Ros, przywódca skrajnie prawicowej partii w Hiszpanii Democracia Nacional; i brazylijski wyznawca teorii spiskowych Pepe Escobar, który regularnie pisuje dla Press TV, proputinowskiej rosyjskiej stacji RT i Al-Dżazira.

Tłumaczenie Małgorzata Koraszewska

Źródło: http://www2.memri.org/bin/polish/articles.cgi?Page=archives&Area=sd&ID=SP585914

(tamże przypisy, w jęz. angielskim)

* O ruchu BDS pisaliśmy tutaj

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze