ISIS rekrutuje w całych Stanach Zjednoczonych

| 1 komentarz|
image_pdfimage_print

James Comey, dyrektor FBI, ostrzegł na Forum Bezpieczeństwa w Aspen, że ISIS przeprowadza rekrutację we wszystkich 50 stanach USA.

1

„[To] nie jest al-Kaida waszych rodziców”, powiedział Comey, jak pisze „Aspen Times”. „To jest zupełnie inny model. Najbardziej martwi mnie to, że inwestycje ISIS w media społecznościowe, które kwitły w szczególności przez ostatnie tygodnie, spowodują znaczny wzrost liczby incydentów, których będziemy świadkami. Tym się martwię całymi dniami”.

Comey powiedział, że zwolennicy Al-Kaidy musieli przeszukiwać witryny mediów społecznościowych, aby mieć wiadomości o tym, co nowego dzieje się w ugrupowaniach terrorystycznych. Ale ISIS zmieniło ten sposób działania.

„ISIS zmienia całkowicie ten model, ponieważ wibruje w kieszeni”, powiedział Comey, odnosząc się do smartfonów. „Jeśli chcesz porozmawiać z terrorystą, są dostępni na Twitterze, można im bezpośrednio przesłać wiadomość. (…) Do FBI należy zlokalizowanie ludzi w 50 stanach, którzy otrzymują wiadomości od ISIS i powstrzymanie ich od popełniania aktów wewnętrznego terroryzmu”.

Według Comeya „dziesiątki” Amerykanów w wieku od 18 do 62 lat udało się na Bliski Wschód, aby dołączyć do terrorystów. „ISIS uprawia croudsourcing terroryzmu przy wykorzystaniu mediów społecznościowych w sposób, o jakim Al-Kaidzie się nigdy nie śniło”, powiedział, dodając, że są ekspertami w docieraniu do „niespokojnych dusz” i namawianiu takich osób, żeby przyłączyły się do ugrupowania.

„Ich komunikat brzmi tak: przyjedź do kalifatu, ich tak zwanego islamskiego cudownego świata. Dołącz do nas w Iraku czy Syrii, a jeśli nie możesz przyjechać, zabij kogoś tam, gdzie jesteś. Zabij kogoś w mundurze, najlepiej wojskowego lub funkcjonariusza organów ścigania, ale po prostu kogoś zabij”.

- - - - - - - - - - - - - - Reklama - - - - - - - - - - - - -

Xsara na podstawie: www.wnd.com

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook