Holenderski polityk zachęca Żydów do emigracji.

frits-bolkestein
| 16 komentarzy|
image_pdfimage_print

Prominentny holenderski polityk liberalnej VVD (Partia Ludowa na rzecz Wolności i Demokracji), Frits Bolkestein, uważa, że nie ma przyszłości dla „aktywnych” Żydów w Holandii, ponieważ rząd nie będzie w stanie zagwarantować im bezpieczeństwa.

frits-bolkesteinW wywiadzie dla „De Pers” Bolkestein powiedział, że kiedy mówi o aktywnych Żydach, myśli o tych, którzy są rozpoznawalni jako tacy. Były komisarz Unii powiedział, że dla tych grup nie ma przyszłości w Holandii z powodu „antysemityzmu wśród Holendrów marokańskiego pochodzenia, których liczba stale rośnie”. Bolkestein czuje, że takie grupy Żydów powinny zachęcać swoje dzieci do emigracji do Stanów Zjednoczonych lub Izraela, ponieważ nie ma zaufania do skuteczności rządowych propozycji walki z tym rodzajem antysemityzmu.

Frits Bolkestein był liderem VVD od 1990 do 1998 roku, potem przez pięć lat był Komisarzem Europejskim. Polakom znany jest z ustawy liberalizującej rynek usług w Unii, która wywołała we Francji obawy przed „polskim hydraulikiem”.(pj)

JW. na podst. Radio Netherlands Worldwide

http://www.rnw.nl/english/bulletin/no-future-dutch-orthodox-jews%E2%80%99

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze