Holandia zapłaciła pensje palestyńskim terrorystom

Raport na temat powiązań UAWC z terroryzmem znany był już w maju 2019 roku
Raport na temat powiązań UAWC z terroryzmem znany był już w maju 2019 roku

Holandia przyznała się do płacenia terrorystom z Ludowego Frontu Wyzwolenia Palestyny, którzy zabili 17-letnią Izraelkę Rinę Shnerb.

Holenderski minister spraw zagranicznych Stef Blok i minister rozwoju Sigrid Kaag przyznali dzisiaj przed parlamentem, że część wynagrodzenia dwóch terrorystów zamieszanych w morderstwo Izraelki było pokryte przez Holandię. Terroryści, poza członkostwem w skrajnie lewicowej organizacji terrorystycznej LFWP, byli pracownikami Palestyńskiego Związku Komitetów Pracy Rolniczej (UAWC), który otrzymał od holenderskich przedstawicieli prawie 20 milionów dolarów w latach 2013-21. Pensje terrorystów były ukryte w kosztach ogólnych ponoszonych przez organizację.

Holandia zawiesza dotacje dla UAWC na czas dochodzenia i szuka nowych możliwości wspierania rozwoju Palestyny. Rząd tłumaczy się też brakiem wiedzy co do powiązań UAWC z ugrupowaniami terrorystycznymi, ale „Jerusalem Post” podaje, że informacje takie były przekazywane Holandii przez think tanki.

W sierpniu 2019 roku palestyńscy terroryści zdetonowali bombę, która zabiła Rinę Shnerb i raniła jej ojca i brata. Sprawcy byli zatrudnieni oficjalnie w administracji UAWC.

Pozostali sponsorzy UAWC to Włochy i Hiszpania. (j)

Źródło: Jerusalem Post

Udostępnij na
Video signVideo signVideo signVideo sign

Jan Wójcik

Założyciel portalu euroislam.pl, członek zarządu Fundacji Instytut Spraw Europejskich, koordynator międzynarodowej inicjatywy przeciwko członkostwu Turcji w UE. Autor artykułów i publikacji naukowych na temat islamizmu, terroryzmu i stosunków międzynarodowych, komentator wydarzeń w mediach.

Inne artykuły autora:

Multikulti w Hamburgu. Czy eksperyment się uda?

Szefowa związku brytyjskich studentów oskarżona o antysemityzm

Francja: wybory w cieniu półksiężyca