Kobieta w nikabie usunięta przez policję z autobusu w Holandii

Disguise Burka Umbrella Niqab Muslims

Są pierwsze efekty prawa o zakazie zasłaniania twarzy w miejscach publicznych, który obowiązuje w Holandii od 1 sierpnia: w mieście Limburg kierowca wezwał policję, kiedy kobieta w nikabie odmówiła wyjścia z autobusu. Policjanci usunęli ją z autobusu, ale pracodawca nie pochwalił kierowcy. Rzecznik firmy Arriva stwierdził, że wytyczne firmowe mówią, że kierowca może zwrócić uwagę i poprosić zakrytą kobietę o opuszczenie pojazdu, ale jeśli kobieta odmówi, to powinien dalej jechać.

W Utrechcie kobieta w nikabie złożyła skargę na szpital, który podobno nie chciał jej pomóc. Kobieta przyszła do szpitala z córką, która miała złamaną nogę. Recepcjonistka nie chciała z nią rozmawiać, a ochroniarz kilkakrotnie prosił o zdjęcie nikabu. Według szpitala, który nie chciał komentować dokładnie sytuacji, nikomu nie odmawia się pomocy; z relacji dziennikarskiej wynika, że córce została udzielona pomoc. (g)
Źródło: nltimes.com

 

 

Udostępnij na
Video signVideo signVideo signVideo sign
Grzegorz Lindenberg

Grzegorz Lindenberg

Socjolog, dr nauk społecznych, jeden z założycieli „Gazety Wyborczej”, twórca „Super Expressu” i dwóch firm internetowych. Pracował naukowo na Uniwersytecie Warszawskim, Uniwersytecie Harvarda i wykładał na Uniwersytecie w Bostonie. W latach '90 w zarządzie Fundacji im. Stefana Batorego. Autor m.in. „Ludzkość poprawiona. Jak najbliższe lata zmienią świat, w którym żyjemy”. (2018), "Wzbierająca fala. Europa wobec eksplozji demograficznej w Afryce" (2019).

Inne artykuły autora:

Saudyjski następca tronu i jego piramida bzdur

Arabia Saudyjska odejdzie od wahabizmu?

Jaki terroryzm zagraża Europie?