Hiszpania. Udaremniony przemyt mundurów dla ISIS

image001
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Hiszpańska policja przechwyciła trzy kontenery z mundurami dla „islamskiej milicji” ISIS. Nie ujawniono jednak, do jakiego kraju miał trafić przemycany ładunek.

Trzy kontenery zawierające 20 000 sztuk mundurów dla terrorystów z ISIS przechwyciła policja w Walencji i Algeciras, informuje niemiecki portal deutsche-wirtschafts-nachrichten.de. W dokumentach celnych opisano zawartość kontenerów jako „ubrania second-hand” i według ustaleń policji transportowano pod przykrywką „pomocy humanitarnej”.

Hiszpańskie ministerstwo spraw wewnętrznych odmawia jednak na razie oficjalnych informacji skąd wieziono kontenery i w którym kraju UE znajdował się ich odbiorca. Policja potwierdza, że sprawa może mieć związek z niedawnymi aresztowaniami islamistów podejrzewanych o budowanie w Europie siatki terrorystycznej i współpracę zarówno z Al– Nusra Front, jak i samym ISIS. Pięciu z siedmiu aresztowanych to obywatele Hiszpanii.

Niemiecki portal łączy te wydarzenia z niedawną wypowiedzią zwierzchnika sił NATO w Europie, gen. Philipa Breedlove’a, który publicznie ostrzegał przez wzmożoną aktywnością terrorystów. Według amerykańskiego dowódcy liczba bojówkarzy ISIS pomiędzy uchodźcami przybywającymi na nasz kontynent rozprzestrzenia się jak „złośliwy nowotwór”. Do tego, sądzi Breedlove, także Rosjanie posługują się migrantami jako bronią, której można użyć do destabilizacji krajów Unii Europejskiej.

Niepokojące sygnały napływają także z Belgii, gdzie zaostrzono w tym miesiącu ochronę dwóch tamtejszych elektrowni atomowych. Jak podało belgijskie ministerstwo spraw wewnętrznych, blisko 140 żołnierzy skierowano do patrolowania terenu elektrowni w Tihange i Doel, a także zabezpieczania nuklearnych ośrodków badawczych i składowisk atomowych. Oficjalnie nie podano jednak, czy są jakieś nowe dowody zagrożenia zamachem terrorystycznym w tym kraju.

AEW
Źródła: deutsche-wirtschafts-nachrichten.de, New York Times, huffingtonpost.de

- - - - - - - - - - - - - - Reklama - - - - - - - - - - - - -

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook