Hiszpania: imam do więzienia

kobiety-w-nikabach
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Sąd prowincji Tarragona zakazał radykalnemu imamowi z miasta Cunit zbliżać się na ustaloną odległość do muzułmańskiej kobiety, która skarżyła się na pogróżki z jego strony w związku z jej „zbyt zachodnim” zachowaniem.


Podobny zakaz wydano wobec trzech innych osób związanych z imamem, które oskarżono o udział w grożeniu kobiecie. Według gazety El Pais 31-letnia Fatima Ghailan, Marokanka pracująca jako mediator kulturowy w urzędzie miejskim w Cunit, spotykała się z ciągłymi pogróżkami ze strony imama za to, że nie nosi nakrycia głowy, że prowadzi samochód, spotyka się z Hiszpanami, którzy nie są muzułmanami i nie zachowuje postu podczas Ramadanu.

Imam zorganizował również kampanię oszczerstw, która miała doprowadzić do zwolnienia kobiety z pracy w ratuszu. Według El Pais, prokuratura z Tarragony zażądała wyroków od dwóch do pięciu lat więzienia dla imama i jego trzech pomocników za „groźby, zastraszanie i oszczerstwa”.

PJ wg. www.ansamed.info

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze