Gamal Saber, menedżer kampanii zdyskwalifikowanego kandydata na prezydenta Egiptu, Hazema Abu Ismaila, żeby dowieść swojej tezy, oskarża prezenterkę telewizyjną o to, że jest Żydówką

| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Al-Mehwar TV, 17 kwietnia 2012: „Ona jest żydowskiego pochodzenia… Zamierzam jutro wnieść oskarżenie przeciwko pani… Przepraszam za podanie takiego przykładu; oczywiście nie ma pani nic wspólnego z [żydostwem]”

Gamal Saber: Dokumenty przedstawione przez Wysoką Komisję Wyborczą nie są warte papieru, na którym zostały napisane. To jest dokument, który dowodzi, jak mówią, że matka Abu Ismaila jest [obywatelką USA]. Gdyby kamera mogła trochę najechać, można to przeczytać stąd… Jak widzicie zamiast USA mówi to AUS… To jest nie do pojęcia. To jest, jakby oni byli ciemnymi ludźmi…

Prowadząca wywiad: Nie, chwileczkę. Tu jest “podanie o…” To nie jest tak, że napisali AUS zamiast USA.

Gamal Saber: Gdyby to był oficjalny urząd rządowy, to czy napisaliby AUS?!

Prowadząca wywiad: Każdy, kto potrafi czytać po angielsku, będzie wiedział, o czym mówię. To jest: „Podanie [ang. application] o paszport U.S.”. Nie napisali AUS, napisali U.S…. […]

Gamal Saber: Wiem, że jest pani moderatorką tego uroczego 90 minutowego programu. Jest pani bardzo utalentowana i bystra i moderuje pani dialogi bardzo dobrze. Ale jest coś, czego widzowie nie wiedzą, a pani wie. Ta Riham tutaj jest żydowskiego pochodzenia!

Prowadząca wywiad: Kto jest żydowskiego [pochodzenia]?

Gamal Saber: Najedźcie trochę kamerą.

Prowadząca wywiad: Ach, używa mnie pan jako przykładu…

Gamal Saber: Ona jest żydowskiego pochodzenia. Żaden przykład… Zamierzam jutro wnieść oskarżenie przeciwko pani. Nawiasem mówiąc, mam także dokumenty pokazujące, że ona dostała milion dolarów od rządu izraelskiego. To są te dokumenty. Wniosę jutro oskarżenie przeciwko pani i będzie pani musiała dowieść czegoś odwrotnego. Jesteśmy praworządnym państwem i nie możemy dowodzić rzeczy, które nie są prawdą.

Prowadząca wywiad: Pan porównuje…

Gamal Saber: Mówię prawdę. Pani jest żydowskiego pochodzenia.

Prowadząca wywiad: Chce pan pokazać, jak łatwo może mnie pan oczernić.

Gamal Saber: Właśnie. Oczywiście, najmocniej przepraszam.

Prowadząca wywiad: Mówi pan, że jestem żydowskiego pochodzenia, żeby pokazać widzom, jak każdy może z łatwością oczernić czyjeś imię.

Gamal Saber: Właśnie i przepraszam za podanie takiego przykładu. Oczywiście nie ma pani nic wspólnego z [żydostwem].

Sada Al-Balad TV, April 18, 2012: „Niech widzowie się także dowiedzą; [nasza gospodyni Azza jest żydowskiego pochodzenia!”

Gamal Saber: Jest pani bardzo wybitną osobowością medialną i jest pani słynna na całym świecie, ponieważ jest pani utalentowana i bystra, i moderuje pani dialogi bardzo dobrze…

Prowadząca wywiad: To wystarczy.

Gamal Saber: Ale jest inny powód, dlaczego jest pani taka słynna. Czy wie pani jaki? Ja wiem, że pani wie, ale pozwolimy również dowiedzieć się widzom. [Nasza gospodyni] Azza jest żydowskiego pochodzenia! Tutaj są dokumenty. Możecie popatrzeć.

Prowadząca wywiad: Proszę mi pozwolić spojrzeć. To jest zdjęcie [współprezenterki programu] Diny Ramez.

Gamal Saber: Cokolwiek…

Prowadząca wywiad: Nie, wstawił pan zdjęcie Diny Ramez do tego dokumentu…

Gamal Saber: Proszę przeczytać nazwisko na formularzu. Kim jest Dina Ramez? To pani zdjęcie.

Prowadząca wywiad: Mój drogi, czy próbuje mi pan powiedzieć, jak wygląda moje zdjęcie?

Gamal Saber: Proszę przeczytać nazwisko.

Prowadząca wywiad: Filmuj to, Jousuf. […]

Ma pan problem z państwem egipskim. Być może komisja wyborcza pozwoli panu mówić o fałszerstwach, ale nawet jeśli pan przeprosi, nie pozwolę panu oskarżać mnie o bycie Żydówką.

Więcej na: memri.org

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze