„Flaga islamu zawiśnie na Downing Street 10”

omar-bakri-mohammed
| 8 komentarzy|
image_pdfimage_print

Ekstremiści muzułmańscy poprzysięgli, że „czarna flaga islamu zawiśnie nad Downing Street”. Groźba ta padła z ust protestujących zwolenników imama Omara Bakriego Mohammeda, którzy domagają się wypuszczenia go z libańskiego więzienia, gdzie odbywa wyrok dożywocia.

omar-bakri-mohammed

Jeden z uczniów Bakriego, Abu Saalihah, powiedział: „Nie spoczniemy, póki czarna flaga islamu nie zawiśnie nad Białym Domem i Downing Street 10„. Bakri, który od 2006 roku ma zakaz przebywania w Wielkiej Brytanii, będąc poza granicami kraju został skazany na dożywocie za przeprowadzanie szkoleń i finansowanie al-Kaidy. Po tym, jak nie zgodził się z orzeczeniem sądu, został siłą zatrzymany przez libańskie służby bezpieczeństwa. 52-letni Bakri między innymi nazwał zamachowców z 11/9 „wspaniałą dziewiętnastką„.

Podczas demonstracji przed libańską ambasadą w Londynie uczestnicy trzymali tablice z napisami: „Wypuścić wszystkich więźniów muzułmańskich” oraz skandowali: „Libańczycy, smażcie się w piekle”.

Anjem Choudhary, ekstremistyczny kaznodzieja, który zorganizował demonstrację, powiedział, że „Liban jest bardzo podzielonym krajem. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że muzułmańscy sunnici w tym kraju zrobią wszystko, żeby uwolnić Omara Bakri, nie wyłączając użycia siły„.

Mohammed Omar Bakri, syn skazanego, powiedział: „Nie przyszedłem tu prosić o uwolnienie mojego ojca. Ja tego żądam. Im wszystkim zależy jedynie na tym, żeby go uciszyć„. (pj)

Tłumaczenie: Bart

http://www.dailystar.co.uk/news/view/163107/We-ll-fly-black-flag-of-Islam-from-No10-Hate-mob-in-threat-over-jailed-cleric/

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze