Fanatycy islamscy aresztowani w Belgii

sharia4belgium
| 4 komentarzy|
image_pdfimage_print

W środę w Antwerpii policja zatrzymała 15 członków radykalnej grupy islamskiej, którzy naprzykrzali się przechodniom i wykrzykiwali antyzachodnie slogany.

Aktywiści ugrupowania Sharia4Belgium rozdawali ulotki gloryfikujące islam i krytykujące zachodni styl życia na jednej z głównych ulic w północnej części miasta. Organizatorzy nie mieli pozwolenia na demonstrację, która była zatem nielegalna. Kiedy funkcjonariusze chcieli wylegitymować demonstrantów, ci nie wyrazili na to zgody. Doprowadziło to do starcia, ale nikt nie został ranny.

Grupa została zatrzymana za spowodowanie zakłócenia porządku publicznego i przewieziona na posterunek policji w celu identyfikacji i przesłuchania. Demonstranci zostali zwolnieni w środę, ale burmistrz miasta Patrick Janssens postanowił wnieść skargę przeciwko Sharia4Belgium, gdyż chce przestrzegania porządku publicznego w mieście.

Sharia4Belgium chce wprowadzenia prawa islamskiego w Belgii, gdzie Antwerpia, drugie co do wielkości miasto liczące sobie 480.000 mieszkańców ma dużą społeczność muzułmańską, głównie z Turcji i Maroka, a także jedną z największych żydowskich ortodoksyjnych społeczności w Europie.(p)

Tłumaczyła Jagoda Gwizd na podstawie http://www.ejpress.org/article/55337

 

 

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook