Fanatycy islamscy aresztowani w Belgii

sharia4belgium
| 4 komentarzy|
image_pdfimage_print

W środę w Antwerpii policja zatrzymała 15 członków radykalnej grupy islamskiej, którzy naprzykrzali się przechodniom i wykrzykiwali antyzachodnie slogany.

Aktywiści ugrupowania Sharia4Belgium rozdawali ulotki gloryfikujące islam i krytykujące zachodni styl życia na jednej z głównych ulic w północnej części miasta. Organizatorzy nie mieli pozwolenia na demonstrację, która była zatem nielegalna. Kiedy funkcjonariusze chcieli wylegitymować demonstrantów, ci nie wyrazili na to zgody. Doprowadziło to do starcia, ale nikt nie został ranny.

Grupa została zatrzymana za spowodowanie zakłócenia porządku publicznego i przewieziona na posterunek policji w celu identyfikacji i przesłuchania. Demonstranci zostali zwolnieni w środę, ale burmistrz miasta Patrick Janssens postanowił wnieść skargę przeciwko Sharia4Belgium, gdyż chce przestrzegania porządku publicznego w mieście.

Sharia4Belgium chce wprowadzenia prawa islamskiego w Belgii, gdzie Antwerpia, drugie co do wielkości miasto liczące sobie 480.000 mieszkańców ma dużą społeczność muzułmańską, głównie z Turcji i Maroka, a także jedną z największych żydowskich ortodoksyjnych społeczności w Europie.(p)

Tłumaczyła Jagoda Gwizd na podstawie http://www.ejpress.org/article/55337

 

 

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze