Egipski uczony: prawa człowieka niezgodne z islamem

Ahmad al-Tayib
| 18 komentarzy|
image_pdfimage_print

Rektor uniwersytetu Al-Azhar, wielki imam dr Ahmad al-Tayib potępił próby pojmowania pojęcia praw człowieka i wolności na sposób zachodni i przenoszenie takiego sposobu myślenia na Bliski Wschód.

Al-Tayib oznajmił, że zachodnie pojęcie praw człowieka sprzeczne jest z tym, co jest dla nas święte i że otwarcie drzwi na prawa człowieka w zachodnim tego słowa znaczeniu zniszczyłoby nasze domy i doprowadziłoby do konfliktu z naszą wiarą.

Warto zauważyć, że osoby z zachodniego kręgu kulturowego, które głoszą opinie o niezgodności islamu z zachodnim systemem wartości opartym na demokracji i wolności, są często oskarżane o tzw. islamofobię.

Tłumaczenie z ikhwanonline.com:

Wielki imam dr Ahmad al-Tayib, szejk Al-Azhar, podkreślił, że otwarcie drzwi na prawa człowieka w zachodnim tego słowa znaczeniu zniszczyłoby nasze domy i spowodowałoby zderzenie z naszą wiarą, i z tym, co jest dla nas święte. Odnosi to do maksymy: „Zbudował pałac i zniszczył Egipt”, mówiąc: „Nie wszystko co jest odpowiednie dla człowieka Zachodu, odpowiednie jest dla Araba lub muzułmanina”.

Dodał, podczas podejmowania dr Butrousa Butrousa Ghali, przewodniczącego Narodowej Rady Praw Człowieka, że prawa człowieka nie powinny kolidować z tym, co jest dla nas święte, ponieważ wielu z tych, którzy tak głośno mówią o ich obronie, traktuje je jako element promowania globalizacji.

Szejk Al-Azhar wzywał do odwagi sprzeciwiania się globalizacji, ponieważ jest jasne, że Ameryka odnosi porażkę w każdym możliwym miejscu i na każdym możliwym polu działania. To potwierdza, że dziedzictwo Nowego Jorku nie powinno kierować nami na Wschodzie. Mamy swoją kulturę, wartości i historię, która chroni nas przed rozproszeniem. (…)

Wielki imam wzywał do ochrony arabskiej i islamskiej cywilizacji, które opierają się na wartościach moralnych i religijnych. Dodał, iż cywilizacji Ummy (wspólnoty muzułmańskiej – red.) przyświecają wiara i wartości, w przeciwieństwie do cywilizacji Zachodu, której przyświeca wolność osobista.” (p)

Tłum. Jagoda Gwizd

http://www.translatingjihad.com/2011/10/shaykh-of-al-azhar-western.html

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze