Dentysta, który chciał dokonać obrzezania

Obrzezanie kobiet
| 8 komentarzy|
image_pdfimage_print

Dentysta, który podczas dziennikarskiej prowokacji zaproponował obrzezanie dwóch dziewczynek, został pozbawiony prawa do wykonywania zawodu.

56 letni Omar Addow, pochodzący z Somalii, jest pierwszym dentystą pozbawionym tych praw w Wielkiej Brytanii za popełnienie przestępstwa zagrożonego karą 14 lat więzienia.

Komitet Etyki Zawodowej stwierdził także, że Addow dokonał badania klatki piersiowej, jamy brzusznej oraz waginy dziennikarki w swoim gabinecie dentystycznym, co było nielegalne ponieważ nie jest uprawniony do wykonywania takich badań. Addow utrzymuje, że następnie udali się z dziennikarką do jego mieszkania, gdzie uprawiali seks, jednak reporterka zaprzecza tym twierdzeniom.

Dentysta został zapytany przez reporterkę czy wykona zabieg obrzezania jej bratanicom w wieku 10 i 13 lat. Odpowiedział, że może iść za to do więzienia ale „zrobię to dla ciebie”. Całe zdarzenie zostało nagrane ukrytą kamerą.

Obrzezanie kobietKomitet zauważył, że “Pan Addow wykonując badanie miejsc intymnych dziennikarki w swoim gabinecie znacznie zaniżył standardy, których oczekuje się od zarejestrowanego dentysty. Działał również w sposób całkowicie nie do przyjęcia u dentysty wykonującego praktykę zawodową, kiedy proponował wykonanie obrzezania dwóch dziewczynek”.

Obrzezanie kobiet polega na wycięciu zewnętrznych części łechtaczki, a czasem także warg sromowych mniejszych. Jak wynika z szacunków zabieg ten został już przeprowadzony u 66 000 kobiet mieszkających w Wielkiej Brytanii. Większość operacji odbyła się za granicą. Praktyka ta wywodzi się ze społeczeństw afrykańskich, a w szczególności z Mali, Somalii, Sudanu i Kenii. Praktykuje się ją także w niektórych częściach Bliskiego Wschodu.

Osoby prowadzące kampanię przeciwko tej praktyce, w tym modelka Waris Dirie, która została poddana obrzezaniu w młodym wieku, oskarżają władze o to, że nie podejmują wystarczających działań w celu zwalczenia procederu.

Źródło: http://m.ibtimes.co.uk/female-genital-mutilation-fgm-waris-dirie-dentist-504512.html

Tłumaczenie: Severus Snape

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze