Czego chcą Palestyńczycy? Sondaż

| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Aż 73% Palestyńczyków ze Strefy Gazy i Zachodniego Brzegu zgadza się z hadisem cytowanym w statucie Hamasu, który wzywa do zabijania Żydów ukrywających się za drzewami i kamieniami…

„Dzień sądu ostatecznego nie nadejdzie, dopóki muzułmanie nie staną do walki z Żydami i zabiją ich. Żydzi będą chować się za skały i drzewa, a skały i drzewa będą wykrzykiwać: ‚Muzułmaninie, jest tutaj Żyd ukrywający się za mną, chodź i zabij go’.” (art. 7)
Tylko 1/3 Palestyńczyków (34%) zgadza się z ideą dwóch państw dla dwóch narodów (niepodległy Izrael i niepodległa Palestyna obok siebie). 61% Palestyńczyków odrzuca tę ideę.

Badania polegały na bezpośrednich rozmowach z respondentami, a badanie przeprowadziła amerykańska pracownia Stanley Greenberg. Margines błędu wynosi 3.1%. Badania powstały w lipcu na reprezentatywnej grupie 1010 Palestyńczyków we współpracy z Palestyńskim Centrum Opinii Publicznej z Beit Sahour oraz organizacją Israel Project.

66% Palestyńczyków chce jednego państwa (dzisiejszy Izrael i dzisiejsza Autonomia Palestyńska), które z czasem ma się zamienić w jedno arabskie państwo palestyńskie.

A co z Jerozolimą? 92% Palestyńczyków uważa, że „Al Kuds” (Jerozolima po arabsku) powinno być stolicą Palestyny. 1% uważa, że stolicą Izraela. 3% Palestyńczyków chce, by Jerozolima była jednocześnie stolicą Palestyny i Izraela. 4% chce umiędzynarodowienia miasta (tzw. opcja watykańska).

Więcej na: izreal.org.il

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze