Były terrorysta przeciwko palestyńskim władzom

Były terrorysta palestyński Mohammad Massad, były członek Czarnych Panter, który starał się o zniszczenie Izraela, obecnie walczy o prawa człowieka dla swojego ludu. Massad uważa, że on i 98% mieszkańców Autonomii Palestyńskiej wstrzymują oddech w oczekiwaniu na implozję reżimu Abbasa.

Pisze o tym coraz więcej postów na Facebooku i dostaje publicznie i prywatnie komentarze od innych Palestyńczyków, którzy się z nim zgadzają. Oto jego najnowszy post (28 czerwca 2020).

„98 procent mieszkańców Zachodniego Brzegu niecierpliwie czeka na upadek AP. Wszyscy chcą pozbyć się skorumpowanego reżimu, kierowanego przez dyktatora Mahmouda Abbasa i organizacje terrorystyczne, które zniszczyły naszą teraźniejszość i grożą zniszczeniem przyszłości naszych dzieci. Nie chcemy palestyńskiego państwa, które powoduje naszą śmierć i zniszczenie. Nie chcemy kraju, którego przywódcy kradną nasze pieniądze i przekazują te fundusze na konta bankowe firm swoich dzieci.

Koncepcja dwóch państw dla dwóch narodów była martwo narodzona, ponieważ korupcja i terroryzm nie budują krajów. Korupcja i terroryzm niszczą kraje i niszczą każdą nadzieję na taki rodzaj przyszłości, jaka powinna przypaść w udziale naszym dzieciom i ich dzieciom.

Ponadto my na Zachodnim Brzegu ogłaszamy nasze całkowite oddzielenie od Strefy Gazy i oświadczamy, że Gaza jest rebelianckim terytorium, na którym terrorystyczna mafia panuje nad losem mieszkańców. Ludowi przywódcy i przyszła administracja lokalna na Zachodnim Brzegu nie będą mieli nic wspólnego z Gazą i nie powiążemy losu naszego ludu z terrorystycznym gangiem opłacanym i kierowanym przez Katar, Turcję i Iran.

Olbrzymia większość naszej ludności na Zachodnim Brzegu jest zjednoczona i zdecydowana, by pociągnąć skorumpowanych członków Autonomii Palestyńskiej do odpowiedzialności za ich przestępcze działania. Nie pozwolimy przestępcom na dalsze utrzymywanie władzy nad nami. Nie pozwolimy tym 2% na monopolizowanie woli 98%.

Organizacja Wyzwolenia Palestyny, Autonomia Palestyńska i organizacje terrorystyczne nie reprezentują naszego narodu. Nie są naszymi rzecznikami. Są zbieraniną “handlarzy śmiercią” i nasz naród szuka ratunku przed nimi, żeby pójść drogą pokoju, bezpieczeństwa, stabilności i koegzystencji.

Chcemy żyć z Izraelczykami w tych samych miastach i w tych samych dzielnicach, Chcemy pracować z Izraelczykami w tych samych fabrykach i na tych samych polach. Chcemy, żeby nasze dzieci chodziły do tych samych szkół i na te same uniwersytety. Odmawiamy wysyłania naszych dzieci, by walczyły z dziećmi Izraelczyków; odmawiamy kontynuowania zmuszania ich, by zabijały się wzajemnie i niszczyły wzajemnie swoją przyszłość.(…)

Nasz palestyński naród na Zachodnim Brzegu wydaje to oświadczenie w nadziei ustanowienia nowego kursu i staramy się ochronić naszą przyszłość przed skorumpowanymi przywódcami i terrorystami. Oby świat nas usłyszał i pomógł zapewnić nam przyszłość uwolnioną od zabijania i rozlewu krwi.”

Mohammad Arif Massad
Organizacja Robotników Palestyńskich

W innym poście Massad pisze między innymi:

„Skorumpowani przywódcy AP kradną wszystko, co obiecali wam i używają tego do budowania firm i domów dla swoich dzieci. … Nie pozwólcie im, by płacili wam za rozlewanie krwi waszych dzieci. … Pchają dzieci poniżej dziesiątego roku życia na konfrontacje z najsilniejszą armią w regionie. Wy [przywódcy AP] podżegacie nasze dzieci i płacicie im, by ginęły, podczas gdy wy bogacicie się. Oby Allah przeklął was na tym świecie i na następnym.”

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska

Wypowiedzi Mohammada Massada pochodzą z artykułu Sheri Oz, Mohammad Massad: Heartfelt Plea for Sanity from Former Terrorist

Polskie tłumaczenie ukazało się na: listyznaszegosadu.pl

Udostępnij na
Video signVideo signVideo signVideo sign