Czeczenia: Totalna wojna z Rosją

chechen-terrorism
| 16 komentarzy|
image_pdfimage_print

Przywódca czeczeńskich islamskich rebeliantów wezwał swoich współwyznawców do totalnej wojny z państwem rosyjskim.

chechen-terrorism„Totalna wojna trwa, walczcie z wrogiem gdziekolwiek możecie”, powiedział Doku Umarow, przywódca czeczeńskich terrorystów w wideo nagranym na tle zaśnieżonego lasu. Wezwał do walki dzieci i kobiety, muzułmanów spoza Kaukazu do powstania przeciwko Rosji. „Dżihad stał się koniecznością dla nas”, mówi Umarow ubrany w zimowy mundur kamuflujący.

„Wiosna nadeszła, tak więc, bracia proszę was przystąpcie do dżihadu przeciwko wrogom Allacha”.

„Dzisiaj dzieci nie muszą prosić rodziców o zgodę na rozpoczęcie dżihadu, kobiety nie muszą prosić mężów o zezwolenie. (…) Wzywam was do niszczenia wrogów Allacha gdziekolwiek ich spotkacie, gdziekolwiek wasze ręce dosięgną możecie otworzyć front… Kiedy jest wojna totalna, nie ma więcej cywilnych obiektów czy cywilnej ludności”, apeluje Umarow.

Umarow, którego ugrupowanie Kaukaskiego Emiratu chce narzucić islamskie rządy na całym Północnym Kaukazie, przyznał się do odpowiedzialności za styczniowy zamach na moskiewski port lotniczy, w którym zginęło 37 osób oraz na metro w 2010 roku.(p)

JW. na podst. Expatica

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze