Czechy: rozbito siatkę wspierającą terroryzm na Północnym Kaukazie

Dżihad w rejonie Kaukazu
| 1 komentarz|
image_pdfimage_print

Czeska policja poinformowała o aresztowaniu sześciu osób podejrzanych o wspieranie terroryzmu na Północnym Kaukazie. Rozbita siatka zajmowała się w Czechach fałszowaniem dokumentów i pieniędzy oraz aktywną pomocą, w tym dostarczaniem broni i amunicji, dla członków radykalnej organizacji islamskiej działających w rejonie rosyjskiego Przedkaukazia.

Do aresztowań doszło na początku kwietnia w centrum i na zachodzie Czech; sześciu obcokrajowców – czterech obywateli Federacji Rosyjskiej i dwóch Bułgarów – trafiło do aresztu w Pradze.

W czasie operacji policja przejęła fałszywe banknoty, dokumenty, narkotyki, broń maszynową i amunicję. Odkryła także miejsce, w którym członkowie organizacji ćwiczyli sztuki walki i strzelanie.

Dżihad w rejonie Kaukazu
Dżihad w rejonie Kaukazu

W ramach tej samej akcji dwóch kolejnych ludzi, którzy w Republice Czeskiej zajmowali się wspieraniem terroryzmu, zatrzymano na terenie Niemiec. Aresztowanie grozi jeszcze jednej związanej z nimi osobie.

– Dowiedziono i potwierdzono, że osoby, które przeszły przez tę organizację, były w obozach szkoleniowych w Afganistanie i Pakistanie – poinformował szef wydziału policji do walki z przestępczością zorganizowaną Robert Szlachta.

Więcej na: onet.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze