Rządząca Czechami „Ano” mówi „Nie” dla paktu migracyjnego

| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Czechy nie podpiszą globalnego paktu ONZ w sprawie migracji, oficjalnie oświadczył gabinet premiera Andreja Babisza z parti „Ano”.

Głównym zarzutem podanym przez ministerstwo spraw zagranicznych jest niewystarczające rozróżnienie miedzy legalną i nielegalną imigracją. W pakcie ONZ nie zawarto też informacji, że imigracja nielegalna jest niepożądana. Wcześniej zarówno premier jak i minister spraw zagranicznych ostrzegali, że Czechy nie będą stroną paktu.

Rząd Czech obawia się, że pakt będzie prowadził do zwiększenia napływu nielegalnych imigrantów, brak też w nim zapisów o zawracaniu ich do krajów pochodzenia. Zastrzeżenia czeskiego rządu pokrywają się z częścią zarzutów podnoszonych w analizie przygotowanej przez Fundację Instytut Spraw Europejskich, która uważa, że polski rząd także powinien odrzucić porozumienie imigracyjne.

Do paktu nie przystąpią Stany Zjednoczone, Austria, Węgry, Chorwacja, Australia i Bułgaria. Wycofanie rozważają też  m.in. władze Polski, Włoch, Szwajcarii i Japonii. Premier Mateusz Morawiecki, idąc za sugestią ministra spraw wewnętrznych Joachima Brudzińskiego, na początku miesiąca informował, że wątpi czy Polska podpisze pakt.

Chętnie nas czytasz?

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Zapisz się do naszego cotygodniowego newslettera

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).

FreshMail.pl
 

FreshMail.pl