Charytatywni islamistyczni antysemici

| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Islamist Watch* odkryło kolejne dowody na antysemityzm propagowany przez wysokich urzędników Islamic Relief, największej islamskiej organizacji charytatywnej w Ameryce.

Chociaż Islamic Relief jest uznawana za organizację terrorystyczną w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, za to cieszy się wsparciem rządów i innych organizacji charytatywnych na całym świecie, otrzymując m.in. 370 000 dolarów od rządu USA w 2016 roku, miliony dolarów od ONZ, Unii Europejskiej, Niemiec, Szwecji i Wielkiej Brytanii.

Islamist Watch już wcześniej wykazało, że te publiczne pieniądze służą do subsydiowania powiązanych z Hamasem organizacji w Strefie Gazy. W rzeczywistości oddziały Islamic Relief na całym świecie są prowadzone przez islamistów ściśle powiązanych z Bractwem Muzułmańskim i innymi islamistycznymi podmiotami. Amerykańska filia Islamic Relief (IR-USA) nie jest tu wyjątkiem.

image003
Lamada

Obecnie przewodniczącym IR-USA jest Khaled Lamada, prominentna osoba o egipsko-amerykańskim pochodzeniu i długiej historii zaangażowania na rzecz organizacji powiązanych z Bractwem Muzułmańskim. Nie waha się on publicznie wyrażać swojego poparcia dla spraw islamistów. Jego konta w mediach społecznościowych pełne są insygniów Bractwa Muzułmańskiego, włącznie ze słynnym znakiem R4BIA , którym posługują się zwolennicy BM od 2013 roku.

Najgorsze jest to, że Lamada wydaje się nienawidzić Żydów i podziwiać agresję wobec Izraela. Pisząc osobiście i dzieląc się postami, głównie po arabsku, Lamada propagował tekst wychwalający “dżihad mudżahedinów z Egiptu” za „spowodowanie wielu klęsk Żydów”. Na Facebooku powtórnie opublikował pochwały dla Hamasu za doprowadzenie do „wielkiej porażki syjonistycznego podmiotu”.

- - - - - - - - - - - - - - Reklama - - - - - - - - - - - - -

Ponadto Lamada rozprowadzał nagrania wideo, zawierające twierdzenia, że obecny lider Egiptu, prezydent Sisi, jest potajemnie Żydem oraz jest przeciwnikiem Bractwa Muzułmańskiego na rozkaz Żydów. W tym wideo dalej jest twierdzenie, że Żydzi sieją niezgodę między egipskimi muzułmanami poprzez zachęcanie do aktywności seksualnej. Jedyny komentarz Lamady w sprawie tej antysemickiej teorii konspiracyjnej brzmi: „Mam nadzieję, że to nie jest prawda”.

W ubiegłym miesiącu Islamist Watch ujawnił antysemickie posty w mediach społecznościowych innego wysokiego urzędnika IR-USA, Yousefa Abdallaha, publikującego opowieść idealizującą „męczenników”, którzy dostarczyli broń „do zabicia ponad 20 Żydów” i „odpalenia rakiet na Tel Awiw”.

Inne wpisy Abdallaha zawierały określenia Żydów jako “śmierdzących” i twierdzenia, jakoby “Żydzi podpalili zewnętrzny mur meczetu Al Aqsa w Jerozolimie”. Abdallah także polubił na swym FB wpis nawołujący Boga, by „wziął odwet na przeklętych syjonistycznych gwałcicielach. O Boże, oni nie są dla ciebie wyzwaniem. Wstrząśnij ziemią pod ich stopami i zniszcz ich tak, jak zniszczyłeś ludzi w Ād, Thamud i Lot”.

Inny, (były) członek ekipy IR-USA, Omar Shahin, głosił w 2002 roku: „Będziecie walczyć z Żydami, aż walki dojdą na wschodni brzeg Jordanu, a wtedy kamienie i drzewa powiedzą: o muzułmanie, o słudzy Allaha, za mną jest Żyd, przyjdźcie i zabijcie go”.

To że przewodniczący IR-USA i jego ekipa nienawidzą Żydów, nie jest zaskakujące. Jednak to, że ta ekstremistyczna, powiązana z terroryzmem, nienawidząca Żydów organizacja dobroczynna korzystała z milionów dolarów pochodzących od podatników i była przyjmowana na kolacjach w Białym Domu budzi wielką konsternację.

Sam Westrop

Grażyna Jackowska na podst.: http://www.islamist-watch.org/

* Islamist Watch jest projektem konserwatywnego think-tanku Middle East Forum

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook