Charytatywni islamistyczni antysemici

image001
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Islamist Watch* odkryło kolejne dowody na antysemityzm propagowany przez wysokich urzędników Islamic Relief, największej islamskiej organizacji charytatywnej w Ameryce.

Chociaż Islamic Relief jest uznawana za organizację terrorystyczną w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, za to cieszy się wsparciem rządów i innych organizacji charytatywnych na całym świecie, otrzymując m.in. 370 000 dolarów od rządu USA w 2016 roku, miliony dolarów od ONZ, Unii Europejskiej, Niemiec, Szwecji i Wielkiej Brytanii.

Islamist Watch już wcześniej wykazało, że te publiczne pieniądze służą do subsydiowania powiązanych z Hamasem organizacji w Strefie Gazy. W rzeczywistości oddziały Islamic Relief na całym świecie są prowadzone przez islamistów ściśle powiązanych z Bractwem Muzułmańskim i innymi islamistycznymi podmiotami. Amerykańska filia Islamic Relief (IR-USA) nie jest tu wyjątkiem.

image003
Lamada

Obecnie przewodniczącym IR-USA jest Khaled Lamada, prominentna osoba o egipsko-amerykańskim pochodzeniu i długiej historii zaangażowania na rzecz organizacji powiązanych z Bractwem Muzułmańskim. Nie waha się on publicznie wyrażać swojego poparcia dla spraw islamistów. Jego konta w mediach społecznościowych pełne są insygniów Bractwa Muzułmańskiego, włącznie ze słynnym znakiem R4BIA , którym posługują się zwolennicy BM od 2013 roku.

Najgorsze jest to, że Lamada wydaje się nienawidzić Żydów i podziwiać agresję wobec Izraela. Pisząc osobiście i dzieląc się postami, głównie po arabsku, Lamada propagował tekst wychwalający “dżihad mudżahedinów z Egiptu” za „spowodowanie wielu klęsk Żydów”. Na Facebooku powtórnie opublikował pochwały dla Hamasu za doprowadzenie do „wielkiej porażki syjonistycznego podmiotu”.

Ponadto Lamada rozprowadzał nagrania wideo, zawierające twierdzenia, że obecny lider Egiptu, prezydent Sisi, jest potajemnie Żydem oraz jest przeciwnikiem Bractwa Muzułmańskiego na rozkaz Żydów. W tym wideo dalej jest twierdzenie, że Żydzi sieją niezgodę między egipskimi muzułmanami poprzez zachęcanie do aktywności seksualnej. Jedyny komentarz Lamady w sprawie tej antysemickiej teorii konspiracyjnej brzmi: „Mam nadzieję, że to nie jest prawda”.

W ubiegłym miesiącu Islamist Watch ujawnił antysemickie posty w mediach społecznościowych innego wysokiego urzędnika IR-USA, Yousefa Abdallaha, publikującego opowieść idealizującą „męczenników”, którzy dostarczyli broń „do zabicia ponad 20 Żydów” i „odpalenia rakiet na Tel Awiw”.

Inne wpisy Abdallaha zawierały określenia Żydów jako “śmierdzących” i twierdzenia, jakoby “Żydzi podpalili zewnętrzny mur meczetu Al Aqsa w Jerozolimie”. Abdallah także polubił na swym FB wpis nawołujący Boga, by „wziął odwet na przeklętych syjonistycznych gwałcicielach. O Boże, oni nie są dla ciebie wyzwaniem. Wstrząśnij ziemią pod ich stopami i zniszcz ich tak, jak zniszczyłeś ludzi w Ād, Thamud i Lot”.

Inny, (były) członek ekipy IR-USA, Omar Shahin, głosił w 2002 roku: „Będziecie walczyć z Żydami, aż walki dojdą na wschodni brzeg Jordanu, a wtedy kamienie i drzewa powiedzą: o muzułmanie, o słudzy Allaha, za mną jest Żyd, przyjdźcie i zabijcie go”.

To że przewodniczący IR-USA i jego ekipa nienawidzą Żydów, nie jest zaskakujące. Jednak to, że ta ekstremistyczna, powiązana z terroryzmem, nienawidząca Żydów organizacja dobroczynna korzystała z milionów dolarów pochodzących od podatników i była przyjmowana na kolacjach w Białym Domu budzi wielką konsternację.

Sam Westrop

Grażyna Jackowska na podst.: http://www.islamist-watch.org/

* Islamist Watch jest projektem konserwatywnego think-tanku Middle East Forum

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook