Celine Dion rozgniewała muzułmanów

Celine Dion o chustach muzułmańskich
| 9 komentarzy|
image_pdfimage_print

Artystka, nazywana często najważniejszym ambasadorem Quebecu, została zapytana, co sądzi o planach wprowadzenia w tej prowincji zakazu noszenia w pracy, w instytucjach publicznych, zasłon twarzy i turbanów.

W wywiadzie dla magazynu „MacCleans” Dion powiedziała: „To bardzo delikatna kwestia; niezależnie od tego co odpowiem, jedni poczują się dotknięci, a inni mnie pochwalą; jednak trzeba mieć jakiś pogląd na tę sprawę. Według mnie nie chodzi tu o zasłony, chodzi o coś więcej. Nie sprzeciwiam się temu, co ludzie noszą na sobie, ale jeśli trafiamy np. do szpitala w Quebecu, prowincji, która przyjęła nas z otwartymi ramionami i dała nam godne warunki życia, powinniśmy stosować się do przepisów kraju, który nas przyjął. Jeśli jakiś lekarz zostanie wyznaczony do leczenia nas, nie możemy powiedzieć: „Moja religia zabrania mi kontaktu z lekarzem-mężczyzną czy z lekarzem-kobietą”. Na tym polega problem. Jeśli ja sama trafię do lekarza, który jest gejem, nie będę robić z tego problemu. Jego orientacja seksualna zupełnie nie powinna mnie interesować. (…) Kobiety, które praktykują swoje wierzenia, muszą dostosować się do naszego kraju. Nie wolno im domagać się zmiany naszego prawa. Czy z tego powodu, że w szkole jest wiele
anglikanek czy kobiet w chustach mamy zdjąć [katolicki] krzyż ze ściany albo zabronić ustawiania choinki? Jeśli ja przeprowadzę się do ich kraju i zostanę poproszona o noszenie zasłony, oczywiście to uczynię”.

Tą wypowiedzią Dion wywołała falę krytyki ze strony muzułmanów. Sam przepis skrytykowała także Amnesty International, twierdząc, że ograniczy on prawa kobiet.

Rol, na podst. http://www.thefrisky.com/2013-11-01/celine-dion-angers-muslims-with-comments-about-cultural-assimilation/

Celine Dion o chustach muzułmańskich
Celine Dion

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook