CAIR: na zawsze z piętnem terroryzmu

| 1 komentarz|
image_pdfimage_print

Daniel Pipes

*****

Ci, którzy śledzą ruch islamski, spadli ze swojego zbiorowego krzesła na wiadomość, że rząd Zjednoczonych Emiratów Arabskich umieścił CAIR (Rada ds. Relacji Amerykańsko-Islamskich) na liście organizacji terrorystycznych.

Na liście tej http://euroislam.pl są już talibowie, Al-Kaida i ISIS. Jest to zaskakujące, ponieważ same władze ZEA swego czasu promowały islamizm, w przeszłości rada CAIR pozyskiwała fundusze w ZEA, a ambasada ZEA w Waszyngtonie niegdyś chwaliła CAIR.

Jednak, gdyby się nad tym zastanowić, ma to sens. W ostatnich latach islamski ruch przechodzi poważny kryzys. Sunnici biją się z szyitami; zwolennicy przemocy walczą z tymi, którzy pracują w ramach systemu; modernizatorzy ścierają się z tymi, którzy chcą wrócić do VII wieku, a monarchiści konfrontują się z republikanami.

CAIR Florida na paradzie w Dniu Niepodległości 4 lipca
CAIR Florida na paradzie w Dniu Niepodległości 4 lipca

Ten ostatni podział również dotyczy nas. Po dziesiątkach lat ścisłej współpracy z Bractwem Muzułmańskim i powiązanymi z nim instytucjami, monarchie Zatoki Perskiej (Katar jako jedyny stanowi znamienny wyjątek) dostrzegły, że grupa instytucji powiązanych z Bractwem stanowi dla nich zagrożenie. Władcy Arabii, Emiratów, Kuwejtu i Bahrajnu traktują teraz polityków takich, jak Mohamed Morsi z Egiptu, jako swoich wrogów, tak samo jak Hamas i jego pochodne – w tym CAIR.

Chociaż monarchowie Zatoki Perskiej nie stali się mniej islamscy, przejrzeli na oczy i ujrzeli, jakie szkody mogą wyrządzić grupy związane z Bractwem.

- - - - - - - - - - - - - - Reklama - - - - - - - - - - - - -

Wyjaśniliśmy już, dlaczego ZEA umieściły CAIR w swoim manifeście o terroryzmie, musimy teraz postawić drugie pytanie: Czy jest to uzasadnione? Czy organizacja z siedzibą w Waszyngtonie, powiązana z Obamą i Białym Domem, Kongresem Stanów Zjednoczonych, wiodącymi mediami oraz prestiżowymi uniwersytetami może faktycznie być inicjatorem akcji terrorystycznych?

Rada CAIR może być słusznie określona takim mianem. To prawda, że nie podkłada bomb, ale jak wyjaśnia minister spraw zagranicznych ZEA, „Nasz próg tolerancji jest dość niski. … Nie możemy zaakceptować podżegania lub finansowania”.

Rzeczywiście, CAIR inicjuje, finansuje terroryzm oraz robi dużo więcej: Przeprasza za grupy terrorystyczne: Wielokrotnie wzywana do zdemaskowania Hamasu i Hezbollahu jako grup terrorystycznych, CAIR demaskuje akty przemocy, ale nie ich sponsorów.

Jest powiązana z Hamasem: Hamas, określany jako organizacja terrorystyczna przez USA i wiele innych rządów, pośrednio stworzył CAIR i te dwie grupy są ściśle powiązane.

Przykłady: w 1994 roku, szef CAIR Nihad Awad publicznie zadeklarował swoje poparcie dla Hamasu; Holy Land Foundation (HLF – Fundacja Ziemi Świętej), grupa lobbingowa Hamasu, przekazała 5 tys. dolarów na CAIR; z kolei CAIR wykorzystała ataki z 11 września, aby zebrać pieniądze na HLF, a w sierpniu tego roku demonstranci na sponsorowanym przez CAIR wiecu na Florydzie ogłosili: „Hamas to my!”

CAIR wniosła w 2004 roku pozew o zniesławienie z powodu pięciu stwierdzeń grupy o nazwie Anti-CAIR. Jednak dwa lata później CAIR poszła na ugodę (z niedopuszczalnością ponownego rozstrzygania tej samej sprawy pomiędzy stronami), domyślnie potwierdzając prawidłowość twierdzeń Anti-CAIR, które brzmiały jak nastepuje:

– „CAIR jest grupą lobbingową wspierającą terrorystów i częściowo przez nich finansowaną”

– „CAIR … jest wspierana przez jednostki, grupy i państwa wspierające terrorystów”

– „Udowodniono, że CAIR miała powiązania z islamskimi terrorystami i została przez nich założona”

– „CAIR aktywnie wspiera terrorystów oraz grupy i kraje wspierające terrorystów.”

W skład rady wchodzą osoby oskarżone o terroryzm: co najmniej siedmiu członków zarządu lub pracowników CAIR zostało aresztowanych, odmówiono im wjazdu do USA albo zostali oskarżeni lub uznani winnymi aktów terroryzmu; są to: Siraj Wahhaj, Bassem Khafagi, Randall („Ismail „) Royer, Ghassan Elashi, Rabih Haddad, Muthanna Al-Hanooti i Nabil Sadoun.

Rada ma kłopoty z prawem: w 2007 roku prokuratorzy federalni nazwali CAIR (wraz z dwoma innymi organizacjami islamskimi) „niepostawionymi w stan oskarżenia współspiskowcami i / lub współwinnymi” w spisku przestępczym dotyczącym finansowania Hamasu. W 2008 roku FBI, zaniepokojona trwałymi powiązaniami CAIR z terrorystami, przerwała kontakty z radą.

CAIR nazwała decyzję ZEA „szokującą i dziwaczną”, po czym zaczęła wpływać na Departament Stanu, aby oprotestował i cofnął decyzję. Rzecznik departamentu Jeff Rathke z ochotą zauważył, że rząd USA, który „nie traktuje tych organizacji jako organizacji terrorystycznych”, poprosił o więcej informacji na temat decyzji ZEA. Minister spraw zagranicznych ZEA odpowiedział, że jeśli organizacje mogą wykazać, że ich „podejście się zmieniło”, mają prawo odwołać się, „aby usunąć je z listy.”

Pod wpływem nacisków ze strony administracji Obamy ZEA może wycofać swoją decyzję. Mimo tego nie można naprawić trwałych już szkód. Po raz pierwszy islamski rząd ujawnił szkodliwy, terrorystyczny charakter CAIR – piętno, od którego ta organizacja już nigdy nie ucieknie.

 

Tłumaczenie Agaxs

Źródło: http://www.danielpipes.org/15220/cair-terror-group

Tytuł zmieniony przez Euroislam.pl

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook