CAIR chce wymusić islamskie zwyczaje w pracy

DHL
| 8 komentarzy|
image_pdfimage_print

Rada Stosunków Amerykańsko-Islamskich (CAIR) ogłosiła, że planuje podjąć działania w imieniu 24 byłych pracowników DHL Express. Zostali oni zwolnieni po tym, jak zaczęli się domagać przerw w pracy na czas modlitw muzułmańskich.

Oddział CAIR w Cincinnati ma zgłosić skargę do EEOC (Komisji ds. Równego Dostępu do Zatrudnienia). Wywołała ją zmiana w regulaminie pracy zabraniająca pracownikom muzułmańskim robienia przerw na modlitwę w zakładzie DHL w Hebron, Kentucky.

Według oświadczenia prasowego CAIR, pracownicy – z których wszyscy są somalijskimi muzułmanami – zostali zwolnieni, ponieważ korzystali z prawa do rozsądnego praktykowania religii, w tym codziennej modlitwy. Zdaniem organizacji zwolnienia naruszają paragraf VII ustawy o prawach obywatelskich Civil Rights Act z 1964 roku, który zabrania pracodawcom dyskryminacji w zatrudnianiu, zwalnianiu i ustalaniu warunków zatrudnienia w oparciu o wyznanie pracownika. Wymaga ona również od pracodawców rozsądnego umożliwienia pracownikom wykonywania praktyk religijnych, o ile nie przysparza to pracodawcy nadmiernych trudności.

DHLWedług lokalnej telewizji WCPO, cała grupa pracowników zaprzestała krytycznego dnia pracy i rozpoczęła cichą modlitwę. Zostali za to zwolnieni i wyprowadzeni z zakładu pracy przez policjantów, jak wynika z raportu szeryfa.

Dyrektor oddziału CAIR w Cincinnati, Karen Dabdoub, oznajmiła, że pracownicy zostali zwolnieni z powodu stosowania przysługujących im praw.

Według DHL wcześniej elastyczna polityka przerw w pracy została zaostrzona z powodu skarg innych pracowników. Ich zdaniem muzułmanie byli traktowani w sposób uprzywilejowany.

DHL Global Mail zaprzecza, jakoby miało się dopuścić jakiegokolwiek wykroczenia w związku z zarzutami, przedstawianymi przez CAIR. Będzie się ono w pełni bronić wobec wszelkich oskarżeń – powiedział rzecznik DHL WLWT News 5.

Tłumaczenie Veronica Franco

Źródło: http://www.bizpacreview.com/2013/11/10/cair-filing-suit-demanding-employers-accommodate-muslim-prayer-times-86886

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze