Brytyjski polityk: muzułmanie to sprawcy antysemityzmu

Antysemicki napis
| 8 komentarzy|
image_pdfimage_print

Lider Partii Niepodległości Zjednoczonego Królestwa (UKIP) Nigel Farage uważa, że to muzułmanie są winni nasilającemu się antysemityzmowi w Europie

W jednym z programów telewizyjnych przewodniczący eurosceptycznej UKIP) powiedział, że nasileniu nastrojów antysemickich winni są imigranci z krajów islamskich. Są oni przeciwni Żydom jako narodowi oraz istnieniu ich państwa – Izraela. Podczas imprezy dla zwolenników jego partii w Westminster potępił również polityków, którzy nie stają w obronie Żydów, gdyż boją się urazić uczucia muzułmanów.

Farage nie jest odosobniony w swoich obawach. „The International Business Times” donosi, że jeden z najbardziej znanych amerykańskich rabinów, Schmuley Boteach, podziela poglądy przywódcy UKIP. Jego zdaniem przez Wielką Brytanię przeszło „tsunami antysemityzmu i nienawiści do Izraela”, a samo Zjednoczone Królestwo jest najbardziej wrogo nastawionym do Izraela państwem w całej Europie, zdradzając tym samym swoje ideały liberalnej demokracji.

Antysemicki napis "Zabić żydów"
Antysemicki napis „Zabić żydów”

Liczba antysemickich incydentów w Wielkiej Brytanii wzrosła o ponad jedną trzecią w ciągu pierwszego półrocza minionego roku, zanim zaczął się obecny konflikt w Gazie. „International Business Times” doniósł niedawno, że biuro mera Londynu podało do wiadomości statystki dotyczące przestępczości podsycanej nienawiścią wobec Źydów. Okazało się, że w ciągu ostatniego roku popełniono dwa razy więcej takich przestępstw niż w latach ubiegłych.

Przemocy może sprzyjać wszechobecna poprawność polityczna – osoby publiczne nie są skłonne do otwartego potępienia antysemickich działań, ponieważ boją się urazić „wrażliwych” muzułmanów.

W lipcu magazyn Inquisitr szczegółowo opisał przyczyny antysemityzmu w Europie stawiając wprost pytanie: czy jesteśmy świadkami początków nowego holocaustu?

GB na podstawie http://www.inquisitr.com/1679772/nigel-farage-blames-muslims-for-anti-semitism/

 

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook