Brytyjski aktor chce walczyć z Państwem Islamskim

Michael Enright
| 4 komentarzy|
image_pdfimage_print

Michael Enright, który zagrał niewielką rolę w „Piratach z Karaibów”, mówi, że jeśli to konieczne, jest gotowy umrzeć w wojnie przeciwko „zakale ludzkości”.

Według arabskiej telewizji Al-aan Emirati Enright wstąpił w szeregi kurdyjskiej milicji, by walczyć z Państwem Islamskim. Aktor opuścił swój dom w Los Angeles ponad trzy miesiące temu i udał się do miasta Hasakeh na wschodzie Syrii. Aktor pojawił się w wywiadzie w mundurze, z kałasznikowem przewieszonym przez ramię.

Enright, który zagrał niewielką rolę w filmie „Piraci z Karaibów”, powiedział telewizji , że poczuł że musi przyłączyć się do syryjskich sił kurdyjskich YPG po zobaczeniu okrucieństw, jakich dopuszcza się Państwo Islamskie. „ISIS musi zostać całkowicie starte z powierzchni Ziemi, powiedział. – To zakała ludzkości. To nie jest wyzwanie tylko dla narodu kurdyjskiego; unicestwienie ISIS to zadanie całej ludzkości”.

Krytykując bojówki irackich szyitów, które w zeszłym tygodniu wycofały się z walk w Ramadi, zamiast walczyć z ISIS, Enright nazwał ich „Francuzami Bliskiego Wschodu” z uwagi na ich skłonność do poddawania się. Powiedział, że jest zainspirowany kurdyjskim duchem walki. „Nie przybyłem tu, żeby dokądś uciec, tylko żeby walczyć i jeśli pisane mi umrzeć, to umrę”.

BL na podst: http://www.timesofisrael.com/british-hollywood-actor-joins-kurds-to-fight-is/

Michael Enright
Michael Enright

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze