Brytyjczycy wypuszczają terrorystów z więzień

Islamski totalitaryzm w Brytyjskich więzieniach
| 3 komentarzy|
image_pdfimage_print

46 niebezpiecznych terrorystów zostało, lub niedługo zostanie wypuszczonych z więzień – alarmują brytyjskie media. Jak podaje „Daily Telegraph”, rząd musiał stworzyć specjalny program nadzorowania ich po wypuszczeniu na wolność. Może on kosztować nawet 10 milionów funtów rocznie.

Islamski totalitaryzm w Brytyjskich więzieniach
Islamski totalitaryzm w Brytyjskich więzieniach

Każdy z około 100 skazanych za działalność terrorystyczną, którzy przebywają w brytyjskich więzieniach, może wyjść na wolność po odsiedzeniu połowy wyroku. Resztę swojej kary spędza pod specjalnym nadzorem państwowych funkcjonariuszy. Połowa z nich w najbliższym czasie ma znaleźć się na wolności.

Niebezpieczna wolność

Brytyjskie media, powołując się na tajne dokumenty rządowe twierdzą, że niektórzy uwalniani terroryści – w większości muzułmanie – stanowią poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa. Jak szacuje Royal United Services Institute, think-tank zajmujący się kwestiami bezpieczeństwa, około 800 muzułmanów odsiadujących różne wyroki, uległo nie resocjalizacji, ale radykalizacji w więzieniach pod wpływem bardziej zaangażowanych w „sprawę” współwięźniów. Wszyscy ci ludzie będą w najbliższych latach sukcesywnie wychodzić na wolność.

Funkcjonariusze odpowiedzialni za nadzorowanie uwalnianych terrorystów stoją przed wielkim wyzwaniem, ponieważ jak zakłada Ministerstwo Sprawiedliwości, byli osadzeni mają doświadczenie w manipulacji i prowadzeniu działalności w ukryciu. Nadzorcy będą mogli ograniczać wolność swoich podopiecznych. Między innymi mogą im zabronić kontaktów z wybranymi imamami, uczęszczania do pewnych meczetów, korzystania z komputerów i kontaktów z osobami o kryminalnej przeszłości.

Funkcjonariusze odpowiedzialni za nadzorowanie uwalnianych terrorystów stoją przed wielkim wyzwaniem, ponieważ jak zakłada Ministerstwo Sprawiedliwości, byli osadzeni mają doświadczenie w manipulacji i prowadzeniu działalności w ukryciu. Nadzorcy będą mogli ograniczać wolność swoich podopiecznych.

Więcej na: tvn24.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze