Bo pies jest nieczysty

| 113 komentarzy|
image_pdfimage_print

Muzułmański kierowca nie wpuścił do taksówki niewidomego, ponieważ był w towarzystwie psa przewodnika. Niedoszły pasażer wniósł skargę. Sprawa w toku.

Mieszkaniec Stevanage, Sean Dilley, był razem ze swoim psem przewodnikiem Chippem na pokazowej lekcji tenisa dla osób niewidomych  w klubie tenisowym Letchworth w Muddy Lane.Przyjaciele zamówili dla niego taksówkę, aby po lekcji zawiozła go na dworzec kolejowy w Letchworth. Jednak kierowca odmówił Seanowi i Chippowi wejścia do samochodu.„Kierowca odwrócił się i powiedział, że jestem bardzo mile widziany, ale nie zabierze mojego psa, ponieważ jest muzułmaninem” – powiedział Sean,  niewidomy od 15 lat. Niektóre nurty islamu nauczają, że psów powinno się unikać, ponieważ ich ślina  uważana jest za nieczystą. „Byłem przerażony. Tego typu rzeczy dzieją się cały czas i nie można tego tolerować” – dodał.Wymianę zdań między Seanem a kierowcą sfilmował jego  kolega.

Pies przewodnik

Sean Dilley jest niezależnym dziennikarzem i korespondentem parlamentarnym radia  „Talksport”.  W zeszłym  roku nakręcił film dla programu „Daily Politics” stacji BBC, pokazujący jak wiele firm i restauracji odmawia wpuszczania psów przewodników. Dziennikarz złożył zażalenie do firmy „Gary’s Taxis”, ale powiedziano mu, że kierowca działał w ramach swoich praw. Jednak Sean uważa, że odmawiając mu przejazdu kierowca złamał prawo mówiące o zakazie dyskryminacji osób niepełnosprawnych i zgłosił tę sprawę do rady dystryktu North Herts, która wydaje licencje na taksówki. „Mam dużo energii i znam prawo, ale widzę, że walka o własne prawa jest wyczerpująca. Wiele starszych, bezbronnych osób po prostu się na to godzi. Często trudno jest udowodnić, co się stało, ale tym razem mamy dowód w postaci nagrania video”.

Gazeta „The Advertiser” nie była w stanie skontaktować się z kierowcą. „Gary’s Taxis” skomentowała jedynie, „że jest to sprawa między radą dzielnicy, a taksówkarzem”.Radny Bernard Lovewell powiedział: „Obecnie badamy skargę dotyczącą domniemanego incydentu z kierowcą taksówki licencjonowanym w North Herts i klientem z psem przewodnikiem. Zanim nie przeprowadzimy dochodzenia, nie możemy dalej komentować tej sprawy. Chcielibyśmy zapewnić mieszkańców, że kierowcy taksówek licencjonowani przez radę nie powinni odmawiać osobom niewidomym lub  częściowo niedowidzącym skorzystania z usługi, ze względu na fakt, że chcą oni, aby  podczas podróży towarzyszył im pies”. (es) (pś)

Tłumaczenie JK

Źródło: http://www.theadvertisergroup.co.uk/Daily-News/Muslim-cab-driver-refuses-guide-dog-in-Letchworth-02022012.htm

- - - - - - - - - - - - - - Reklama - - - - - - - - - - - - -

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook