Antyimigranci w PE jednoczą się

Parlament Europejski. Liderzy Europy Narodów i Wolności
| 17 komentarzy|
image_pdfimage_print

15 lipca Marine Le Pen, szefowa francuskiego Frontu Narodowego ogłosiła, że w Parlamencie Europejskim powstanie nowa grupa polityczna, Europa Narodów i Wolności.

Parlament Europejski. Liderzy Europy Narodów i Wolności
Parlament Europejski. Liderzy Europy Narodów i Wolności

W szeregach nowej formacji znajdą się eurodeputowanii z holenderskiej Partii Wolności (Partij voor de Vrijheid, PVV), Wolnościowej Partii Austrii ( Freiheitliche Partei Österreichs, FPÖ), włoskiej Ligi Północnej (Lega Nord) i flamandzkiego narodowego ugrupowania Interes Flamandzki (Vlaams Belang). Zdaniem Le Pen, do nowej grupy dołączą także członkowie Parlamentu Europejskiego z innych państw.

Geert Wilders, przewodniczący PVV, potwierdził powstanie nowego ugrupowania radosnym wpisem na Twitterze: Stworzenie grupy politycznej w Parlamencie Europejskim powiodło się! To wspaniała wiadomość i historyczna chwila. Do komentarza dołączono zdjęcie uśmiechniętych, stukających się kieliszkami z szampanem Wildersa i Le Pen.

Do powstania grupy politycznej w PE wymagana jest liczba dwudziestu pięciu europarlamentarzystów reprezentujących co najmniej siedem krajów Unii Europejskiej. Zaletą utworzenia takiej grupy jest nie tylko większa widoczność na scenie politycznej i możliwość wyznaczenia przewodniczącego komisji, ale także miliony euro dofinansowania.

Front Narodowy, który w 2014 r. zwyciężył w wyborach do PE we Francji, próbował już od dawna utworzyć grupę polityczną w Parlamencie. Na przeszkodzie stało dotychczas wymagane posiadanie reprezentantów z siedmiu państw.

W Parlamencie Europejskim funkcjonuje już jedna eurosceptyczna i antyimigracyjna grupa polityczna – Europa Wolności i Demokracji, na czele której stoi obecnie Nigel Farage, przewodniczący Partii Niepodległości Zjednoczonego Królestwa (UKIP).

- - - - - - - - - - - - - - Reklama - - - - - - - - - - - - -

Bohun, na podst. http://www.thelocal.fr/20150616/national-front-announces-far-right-eu-parliamentary-group

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook