Anatomia palestyńskiej manipulacji

Palestyńska propaganda
| 6 komentarzy|
image_pdfimage_print

Phyllis Chesler

W ubiegłym tygodniu “coś” się wydarzyło w trakcie konfrontacji pomiędzy zamaskowanymi, agresywnymi młodymi Palestyńczykami a IDF na Zachodnim Brzegu, znanym jako Judea i Samaria.

Świat wciąż o tym mówi i te głosy słychać coraz głośniej z każdą minutą. Hanan Ashrawi, członkini komitetu wykonawczego Organizacji Wyzwolenia Palestyny, potępiła izraelską “celową egzekucję” dokonaną na tych chłopcach. Określiła to jako „zbrodnię przeciwko ludzkości”. Histeryczne hiperbole Ashravi nigdy nas nie zawodzą.

W dniu dzisiejszym, zarówno Stany Zjednoczone jak i Organizacja Narodów Zjednoczonych wezwały do przeprowadzenia “przejrzystego śledztwa” w sprawie tak zwanej „strzelaniny w Dniu Nakba”.

IDF przeprowadza swoje własne wewnętrzne śledztwo. Nic nie wskazuje na to, że “żywy ogień” został użyty przez siły izraelskie.

Lecz uwaga tego samego świata, który nie może znaleźć zaginionego malezyjskiego samolotu lub porwanych nigeryjskich dziewcząt, może być odwrócona od nieuchronnej porażki w obliczu nierozwiązanych tajemnic i zła. Oto nowy punkt skupienia. Scenariusz marzeń: szarganie opinii Izraela dokładnie w tym momencie, gdy nie ma szans na proces “pokojowy” i gdy Bliski Wschód jest tak niestabilny, tak niebezpieczny, że nawet terroryści z Gazy oraz islamiści z Zachodniego Brzegu są między młotem a kowadłem jeśli chodzi o możliwe alianse z innymi krajami muzułmańskimi.

Podburzmy świat przeciwko Izraelowi, zorganizujmy powtórkę z najbardziej udanej Zniewagi Krwi z XXI wieku, tej dotyczącej Mohammeda Al-Dury, chłopca ponoć zabitego przez IDF na skrzyżowaniu Netzavim. Fakt, że śmierć Al-Dury się nie wydarzyła, a Izrael go nie zabił nie ma znaczenia. Nie ma miejsca na prawdę w tej propagandowej wojnie.

Palestyńska propagandaScenariusz z 2014 roku: Dwóch nastolatków, jeden siedemnastoletni, drugi szesnastoletni, mogli zostać zabici w walce, podobno przeciwko syjonistycznemu “kolonializmowi”. Bez znaczenia jest to, czy ich śmierć została zaaranżowana, czy to IDF ich zastrzeliła, czy IDF w ogóle używała ostrej amunicji, czy opublikowane nagranie zostało spreparowane lub prowokacyjnie zmienione, tak czy inaczej na całym świecie rozlegną się nawoływania, by obarczyć Izrael odpowiedzialnością za działania od niego niezależne.

Czy znów damy się nabrać na jeszcze jedną sztuczkę podobną do przypadku Mahammeda Al-Dury? Według opinii ekspertów tych dwóch chłopców udawało upadek. Tak jak w przypadku Al-Dury, nie widać krwi. I tak jak w przypadku Al-Dury, nie ma zwłok by wykonać autopsję.

Jednak nie to mnie niepokoi.

Palestyńscy islamiści indoktrynują swoje dzieci, by stały się zamachowcami samobójcami. Sprawili, że zamaskowani nastolatkowie ciskają kamieniami lub odpalają rakiety. Niektórzy miotacze kamieni zabili lub zranili żyjące istoty ludzkie.

Do rzeczy: Wzmogły się „honorowe” zabójstwa wśród Palestyńczyków – a większość ofiar to nastoletnie dziewczęta. Klasyczne zabójstwo „honorowe” skierowane jest przeciwko ludziom młodym. Kultura poświęcania człowieka zaczyna się od młodych dziewcząt. (Nie, nie wyklucza starszych kobiet, ale jest to inny rodzaj zabójstwa „honorowego”).

Nie słyszałam świata potępiającego tę karmiącą się śmiercią kulturę ani nawołującego, żeby choćby jeden z tych „honorowych” zabójców, albo Autonomia Palestyńska, Fatah czy Hamas ponieśli odpowiedzialność przed międzynarodowych sądem kryminalnym.

Nie usprawiedliwiam ani nie wybielam żadnej prawdziwej śmierci lub morderstwa. Zadaję pytanie, kim mogą być mordercy. Zauważam, że świat ma jedno stanowisko w sprawie islamskich terrorystów (niższe standardy) a inne dla Izraelczyków (niemożliwie wysokie standardy).

Kiedyś podczas wywiadu pewien palestyński żołnierz opowiedział mi interesującą anegdotę. Ktoś z jego wsi podejrzewał, że inny mężczyzna sypia z jego żoną, ale z wielu powodów (rodzina jego żony była bardzo wpływowa, nie miał dowodów), nic w tej sprawie nie zrobił. Niedługo potem ten mąż zaproponował atak na pobliski kibuc, Ramat Rahel. Mężczyźni pobiegli tam z bronią, kamieniami i młotkami. Atak został odparty – ale nieszczęśliwie, mężczyzna podejrzewany o cudzołóstwo został zastrzelony. Stał się męczennikiem.

“Zgadnij, kto go naprawdę zastrzelił?”, zapytał mój rozmówca. “Zrobił to mąż. Oskarżył Izraelczyków. Dokonał swej zemsty.”

Grażyna Jackowska na podst. http://www.breitbart.com/Big-Peace/2014/05/21/Al-Dura-Shooting-The-Sequel-and-the-Next-Palestinian-Hoax

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook