Amerykańscy komandosi dopadli dżihadystów w Somalii

Szef Al Szabaab Ahmed Abdi Godane
| 8 komentarzy|
image_pdfimage_print

Amerykańska jednostka Navy SEALs zaatakowała w sobotę w Somalii dżihadystów z powiązanej z Al-Kaidą grupy Al-Shabaab.

Jak podał Fox News Channel, ekstremiści zostali zlokalizowani w Somalii w związku z niedawnym atakiem terrorystycznym w Narobi. Podczas ataku z zaskoczenia jednostka SEAL prawdopodobnie zabiła niezidentyfikowanego terrorystę; uważa się, że jest to Ahmed Abdi Godane zwany „Abu Zubeyr”, lider Al-Shabaab. Sobotni poranny szturm na kryjówkę terrorystów odbył się w mieście Barawe u wybrzeży Somalii, w godzinach przed pierwszą poranną modlitwą islamską.

Szef Al Szabaab Ahmed Abdi Godane
Szef Al-Szabaab Ahmed Abdi Godane (w środku). Foto: Getty Images

Według byłego żołnierza jednostek specjalnych USA, atak został zaplanowany po zamachu w Narobi, a jego celem było schwytanie lub zabicie lidera Al-Shabaab. Amerykańscy urzędnicy poinformowali, że niejasne jest czy jednostka SEALs pojmała terrorystę, czy go zabiła – relacjonuje Jennifer Griffin, korespondentka Fox News w dziedzinie bezpieczeństwa narodowego.

Jak podał portal examiner.com: „Następstwem szokującego ataku na centrum handlowe Westgate, były groźby nieznanego dowódcy somalijskiej muzułmańskiej grupy terrorystycznej Al-Shabaab. Straszył on kontynuacją przelewu krwi w celu wymuszenia powrotu kenijskiego wojska z powrotem do Kenii” – twierdzi Morris Kirkley, były analityk policyjnego wywiadu i ekspert do spraw antyterrorystycznych.

Tłumaczenie FrmFhtr

Źródło: http://www.examiner.com/article/breaking-navy-seal-team-attacks-somali-terrorist-stronghold

 

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze