Albański imam podżegał do dżihadu

meczet-w-albanii
| 1 komentarz|
image_pdfimage_print

Artan Kristo został  aresztowany przez albańską policję  za podżeganie do ataków terrorystycznych. Pod pseudonimem Muhamed Abdullah nawoływał do dżihadu na internetowym forum AlbSelafi.net, co pozwoliło zebrać śledczym dowody wystarczające do zatrzymania imama.

meczet-w-albaniiSalafizm jest trzecim, prężnie rozwijającym się obok tradycyjnie umiarkowanych sunnitów i bektaszich kierunkiem islamu, który zamierza przejąć kontrolę nad albańską  społecznością muzułmańską AMC. Ich członkowie to głównie młodzi mężczyźni, praktykujący pod kierunkiem imamów wykształconych na Bliskim Wschodzie.

Kristo pracował w organizacji charytatywnej El-Haramain, dopóki nie została zdelegalizowana za domniemane związki z Al-Kaidą i nie została umieszczona na amerykańskiej liście organizacji terrorystycznych. Albański wywiad ściśle współpracuje z CIA od czasu ataków na WTC i bacznie przygląda się poczynaniom islamskich radykałów.

W 2003 roku Kristo był  podejrzany o zabójstwo ówczesnego przewodniczącego AMC, prawnika Saliha Tivariego, zastrzelonego w swym biurze. Tożsamość mordercy nie została jednak nadal ustalona.

To z pewnością robota rządowych szpiegów zwalczających islam, skomentował na internetowym forum blogger ‚Abu Fatima’. Nasz brat Muhammad nie ma nic wspólnego z terroryzmem zawtórował mu ‚Abu Ensiah’, Nigdy go nie wspierał ani nie zamierzał obalać państwa.

Opr. GeKo na podst. Balkan Insight

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze