Włochy pomogą Albanii zablokować nowy szlak imigrantów z Grecji

| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Minister spraw wewnętrznych Albanii oświadczył we wtorek, że Albania zwróciła się do Włoch o pomoc w zabezpieczeniu swojej granicy z Grecją. Albania obawia się, że przez jej terytorium otwarty zostanie nowy szlak imigrantów, którzy z Turcji przez Grecję próbują przedostać się do Niemiec. Po zamknięciu szlaku bałkańskiego, z Grecji przez Macedonię i Austrię, przemytnicy będą próbowali przeprowadzać imigrantów z Grecji do Albanii i dalej łodziami na południe Włoch.

Włoski minister spraw wewnętrznych w przyszłym tygodniu udaje się do Albanii by podpisać porozumienie. Włosi mają pomóc Albańczykom w sprawdzaniu dokumentów i rejestrowaniu imigrantów.

W Grecji przebywa obecnie ok. 30 tys. imigrantów, którzy przybyli z Turcji i nie mogą się z Grecji wydostać na północ. Codziennie przybywa dalszych 1-2 tysiące. Nawet jeśli zostanie zawarte porozumienie Unii z Turcją, to do momentu wprowadzenia przez Unię procedury odsyłania imigrantów miną tygodnie jeśli nie miesiące; w Grecjji może znaleźć się ponad 100 tys. imigrantów, którzy będą próbowali każdej możliwej drogi.

Albanię od południowych Włoch dzieli tylko 115 km. W latach ’90 albańscy przemytnicy, korzystający z szybkich motorówek, przemycali tamtędy nielegalnych albańskich imigrantów, narkotyki i broń. (g)

Źródło: The Local, breitbart.co

mMigrant route

Chętnie nas czytasz?

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook