Siły KFOR próbowały zdemontować blokady przy granicy z Serbią

| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Dowodzone przez NATO siły międzynarodowe KFOR próbowały w nocy z piątku na sobotę zdemontować blokady ustawione przez Serbów na północy Kosowa przy granicy z Serbią. Żołnierze KFOR zostali jednak powstrzymani przez Serbów strzegących zapór.

Żołnierze KFOR próbowali usunąć trzy z 16 blokad ustawionych z samochodów, kamieni, ziemi i drewnianych kłód, lecz napotkali na opór około stu Serbów, którzy siedząc na drogach, powstrzymywali demontaż.

Jak pisze agencja Associated Press, w trakcie zajścia nie użyto siły; nikt nie został ranny.
W czwartek, kiedy siły KFOR przystąpiły do demontażu blokad, użyto gazów łzawiących, by rozproszyć usiłujących bronić zapór drogowych Serbów; nikt nie został ranny.

AP nie podaje, ile blokad drogowych dotąd rozmontowano. Kosowscy Serbowie ustawili zapory w proteście przeciwko obsadzeniu granicy przez funkcjonariuszy kosowskich. Siły KFOR dały Serbom czas do wtorku na ich rozebranie. Jednak tego dnia setki Serbów zebrały się przy zaporach, by uniemożliwić ich rozmontowanie.

W połowie września, mimo protestów Belgradu, który nie uznaje niepodległości Kosowa, granicę z Serbią obsadziły mieszane zespoły KFOR i unijnej misji Eulex oraz policjantów i celników kosowskich. Doszło wtedy do starć między demonstrującymi kosowskimi Serbami a żołnierzami KFOR; rannych zostało sześciu Serbów i czterech wojskowych.

Więcej na: onet.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze