Al-Kaida werbuje hiszpańskojęzycznych samobójców

| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Al-Kaida werbuje ochotników do samobójczych ataków terrorystycznych, którzy mówią po hiszpańsku – poinformowała stacja radiowa Cadena SER. Komunikat po hiszpańsku ukazał się na jednej ze stron internetowych Jemenu, a jego autorem jest Komitet Militarny Al-Kaidy.

Lobos solitarios czyli „samotne wilki” – tak nazywani są w komunikacie ochotnicy do przeprowadzania samobójczych zamachów terrorystycznych. Każdy z nich ma być pełnoletnim muzułmaninem, całkowicie oddanym dżihadowi, mówić po hiszpańsku i „mieszkać wśród nieprzyjaciół” – czyli w którymś z krajów zachodnich.

– W Hiszpanii mieszka wielu bardzo radykalnych muzułmanów. Dla Al-Kaidy to idealne miejsce do rekrutacji ochotników – twierdzi Santiago Velo, dziennikarz specjalizujący się w terroryzmie islamskim.

Policja, która poważnie potraktowała komunikat przypomina, że w ten sam sposób został zwerbowany Mohamed Merah, Francuz algierskiego pochodzenia, który w marcu zastrzelił w Tuluzie siedem osób.

więcej na wp.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze