Coraz więcej rządów stawia na deportację islamskich radykałów i szuka sposobów na ograniczenie imigracji. Zdecydowane działania wobec radykałów określane są jako łamanie praw człowieka, a nawet porównywane do faszyzmu przez sympatyków politycznego islamu
Wiadomości
Zamach terrorystyczny, tym razem w szwajcarskim Lugano. Muzułmańska konwertytka chwyciła nóż ze stoiska ze sprzętem domowym w galerii handlowej i zaatakowała dwie przypadkowe ofiary. Nikt nie zginął, chociaż jedna osoba znalazła się w szpitalu w stanie zagrażającym życiu. Więcej…
Kolejne zatrzymania, i to nastolatków, w sprawie zamordowanego w Paryżu nauczyciela Samuela Paty. Policja zatrzymała dwójkę nastolatków (którzy za pieniądze wskazali zabójcy ofiarę) oraz córkę jednego z rodziców, którą oskarża się o pomówienie, które doprowadziło do tragedii. Do tego zatrzymano jeszcze 17-latka, który groził nauczycielowi i podżegał do jego zabójstwa. Więcej…
Włochy chcą na Sahelu powstrzymywać migrację do Europy. Dla nich to „nowa granica Europy”. W tym celu utworzyły fundusz migracyjny na wsparcie dla biednych krajów, będących krajami źródłowymi migracji. Połowa tych środków ma trafić do państw Afryki Zachodniej. Więcej…
Belgia wytoczyła proces o terroryzm irańskiemu dyplomacie Assadollahowi Assadiemu. Assadi przygotowywał zamach i kierował działaniami komórki terrorystycznej, która chciała w 2018 roku zdetonować bombę na proteście przeciwników irańskiego reżimu w Paryżu. Więcej…
Australia odbiera po raz pierwszy obywatelstwo osobie znajdującej się na jej terytorium. Chodzi o Abdula Nacera Benbrikę, posiadającego także obywatelstwo algierskie, który został skazany za prowadzenie terrorystycznej komórki i planowanie zamachu bombowego na stadionie piłkarskim w Melbourne w 2005 roku. Więcej…
Pracownicy kanadyjskiego Penguin Random House domagają się zakazu publikacji książki psychologa Jordana B. Petersona. Część z nich nie zgadza się na pracę przy wydaniu książki osoby, którą uważają za popularną w środowiskach prawicy. Kultura wymazywania nie stara się nawet walczyć z poglądami. Więcej…
Singapur deportował 15 mieszkańców Bangladeszu, którzy wzywali do zamieszek w związku z wypowiedzią prezydenta Francji na temat karykatur. Więcej…
Polak został skazany w Wielkiej Brytanii na cztery lata za posiadanie materiałów wybuchowych. Sędzia uznał, że Filip Bednarczyk chciał zbudować bombę, a motywacją były jego skrajnie prawicowe poglądy. Więcej…
Raporty i analizy
Przyrównanie działań policji wobec sympatyków Hamasu w Austrii do Nocy Kryształowej albo obozów koncentracyjnych dla Ujgurów w Chinach? Do tego posuwa się zawodowy tropiciel „islamofobii” Farid Hafez, dość dobrze znany naszej redakcji. Z jaką intencją to robi, przeczytacie w artykule Jana Wójcika „Wszystkie odloty Farida Hafeza”.
Walka z islamizmem, karykatury Mahometa, prawo do wolności wypowiedzi, czy prawo do bycia obrażonym, te i podobne tematy zostały poruszone w godzinnej rozmowie Jana Wójcika z Euroislamu z redaktorem Michałem Poklękowskim z Eska Rock. Wywiadu można posłuchać wchodząc na „Drogowskazy: Walka z islamizmem a karykatury”.
Bractwo Muzułmańskie w kwestii praw kobiet zmierza dzisiaj w przeciwnym kierunku niż Arabia Saudyjska czy Zjednoczone Emiraty Arabskie. O tym, jak za rządów Bractwa w Egipcie pogorszyła się sytuacja kobiet, pisze Heba Yosry w artykule „Dlaczego Bractwo Muzułmańskie nie reprezentuje islamu”. (j)