Wiadomość

Drogowskazy: Walka z islamizmem a karykatury

Drogowskazy walka z islamizmem
Drogowskazy: zamach w Wiedniu jako przyczynek do dyskusji (zdj. East News Eska Rock)

„Mądry Niemiec po szkodzie” –  zmianę stanowiska kanclerz Niemiec Angeli Merkel w sprawie ochrony granic Unii kąśliwie krytykuje Jan Wójcik w rozmowie z red. Michałem Poklękowskim z Eska Rock.

„Czy jest szansa, by wyeliminować z naszej rzeczywistości brutalny terroryzm podszyty islamskim ekstremizmem?”, pyta redaktor Poklękowski. Wójcik wskazuje na trudność walki z terroryzmem w związku z przyjętą metodą, ponieważ ataki nie muszą być koordynowane, planowane z zewnątrz, wystarczy tylko inspiracja. Ma to związek ze zmianą czasów i metod funkcjonowania społeczeństwa. Dzisiaj wystarczy inspirować się w mediach społecznościowych i samemu dołączać do wybranych ruchów, podpisując się pod ich ideologią. Przez to wszystko walka z islamizmem nie może toczyć się tylko w obszarze bezpieczeństwa.

Dalej rozmowa toczy się o austriackiej i francuskiej inicjatywie, podejściu Unii Europejskiej, reakcji muzułmanów, odkładaniu na bok poprawności politycznej przez polityków. W rozmowie przypomniana jest też pełna historia karykatur Mahometa, tego, co spowodowało tak naprawdę konflikt między wolnością słowa a urażonymi uczuciami religijnymi muzułmanów.

Walka z islamizmem to też wsparcie dla liberalnych muzułmanów, o których red. Poklękowski i Jan Wójcik rozmawiają jako o nadziei dla uspokojenia sytuacji w Europie. (r)

Inne audycje z cyklu Eska Rock Drogowskazy

 

Udostępnij na
Video signVideo signVideo signVideo sign