Uległość Netflixa. Zwolenie z pracy za „islamofobię”. Zakaz okaleczania kobiet w Sudanie. Tygodniowy przegląd wydarzeń

Netflix cenzuruje, obrzezanie kobiet w Sudanie zakazane, zmarł palestyński poeta
Netflix cenzuruje, obrzezanie kobiet w Sudanie zakazane, zmarł palestyński poeta

Netflix uległ żądaniom islamistów i tureckiego rządu. Przed niemieckim sądem stanęła wdowa po terrorystach z Państwa Islamskiego. W Kanadzie imigrant z Indii stracił pracę za krytykę głośnego nawoływania do modlitwy. W egipskim więzieniu zmarł przetrzymywany bez wyroku fotograf i artysta muzyczny Shady Habash, zaś w Danii wybitny poeta i przenikliwy krytyk islamu Yahya Hassan. Obaj mieli 24 lata. Zapraszamy na przegląd wydarzeń minionego tygodnia.

Wiadomości

Netflix zerwał umowę z producentem serialu „Mesjasz”. Na tę decyzję wpłynęły głosy muzułmanów, którzy złożyli petycję wzywającą do usunięcia serialu. Podpisało ją jedynie 6 tysięcy osób. Mimo tego poprawność polityczna zwyciężyła. Więcej…

Wycofanie się z produkcji prowokacyjnego serialu to nie jedyna tego typu decyzja Netflixa. Na żądanie władz w Ankarze popularna platforma zablokowała tureckiej widowni możliwość oglądania jednego z odcinków serialu „Designated Survivor”. Powód? Pojawia się w nim fikcyjna postać tureckiego prezydenta. Więcej…

Okaleczenie kobiet w Sudanie zabronione. Za ten czyn grozi 3 lata więzienia. Według ONZ około 87% dziewczynek i kobiet w wieku 14-49 lat jest obrzezanych. Miejmy nadzieję, że tym razem zakaz FGM będzie przestrzegany. Więcej…

W tym tygodniu ulicami Berlina miał przejść marsz Al-Quds. Organizowany przez Palestyńczyków oraz Islamską Republikę Iranu antysemicki wiec nie dojdzie jednak do skutku. Oficjalnie jako powód odwołania podaje się koronawirusa, nieoficjalnie delegalizację Hezbollahu. Więcej…

Podejrzana o współpracę z Państwem Islamskim 35-letnia Omaima Abdi stanęła przed sądem w Hamburgu. Ta podwójna wdowa po terrorystach ISIS do Syrii wyjechała w 2015 r. Prokuratura niemiecka oskarża ją o wspieranie  organizacji terrorystycznej, handel ludźmi i zaniedbywanie dzieci. Więcej…

W kairskim więzieniu o zaostrzonym rygorze zmarł Shady Habash, 24-letni fotograf i reżyser muzycznych filmów wideo. Za kratami znalazł się, ponieważ nagrał klip, w którym wykpiwał prezydenta Egiptu Sisiego. Mężczyźnie przedłużano areszt co 45 dni. Nigdy nie został postawiony w stan oskarżenia. Więcej…

Nie podobało mu się głośne wzywanie do modlitwy. Skrytykował rytualne zabijanie zwierząt, noszenie burki i szariacką karę chłosty. Na Twitterze zapytał: „Co następne? Osobne pasy ruchu dla jazdy na wielbłądach i kozach?”. Po czym mieszkający w Kanadzie Hindus, Ravi Hooda stracił pracę, gdyż jego głos uznano za przejaw „islamofobii”. Więcej…

Analizy i opinie

Byli związani z Partią Islamskiego Odrodzenia Tadżykistanu (PIOT). Dziś mieszkają w Polsce. We własnym kraju są prześladowani. Na Zachodzie ich rodacy próbują dokonywać zamachów terrorystycznych. Czy mamy powody, żeby obawiać się politycznych uciekinierów z Tadżykistanu? Więcej…

Europejska straż graniczna Frontex poinformowała, że liczba prób nielegalnego przekraczania granic spadła w 2019 roku do najniższego poziomu od 6 lat. Obecnie znaczący wpływ na stymulację imigracji ma łączenie rodzin.  Więcej…

Zmienia się wizerunek Żydów w arabskich mediach. Pokazywani są bez nienawiści, a czasem nawet bardzo sympatycznie. Niektórzy Saudyjczycy otwarcie opowiadają się po stronie Izraela. W jaką stronę idą media w Arabii Saudyjskiej? Więcej…

Zmarł 24-letni palestyńsko-duński poeta i znany krytyk islamu Yahya Hassan. Wychowywał się w konserwatywnej rodzinie. Porzucił islam. Miał za sobą kryminalną przeszłość. Grożono mu śmiercią. Cisza polskich mediów nad tą trumną jest niezrozumiała, chociaż poeta był nominowany do tytułu Europejskiego Poety Wolności, który przyznaje miasto Gdańsk. Więcej…

Przygotował PŚ

 

Udostępnij na
Video signVideo signVideo signVideo sign