Żona dla Saudyjczyka

1
| 2 komentarzy|
image_pdfimage_print

Rząd w Rijadzie wprowadził prawo, zgodnie z którym Saudyjczyk będzie mógł poślubić cudzoziemkę jedynie po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku przez władze. 

1

Dodatkowo będzie musiał ukończyć 25 lat. Ponadto nowe regulacje zakazują saudyjskim mężczyznom poślubienia obywatelki Pakistanu, Bangladeszu, Czadu i Birmy.
Więcej obostrzeń nałożono na żonatych mężczyzn, chcących wziąć ślub z żoną z zagranicy. Aby uzyskać stosowne pozwolenie, należy dołączyć zgodę pierwszej żony, ewentualnie zaświadczenie lekarskie stwierdzające bezpłodność żony lub jej ciężki stan zdrowia. Honorowane będą wyłącznie opinie lekarzy ze szpitali państwowych.

Zmienione saudyjskie prawo rodzinne dozwala rozwodnikowi na wejście oficjalnie w związek z cudzoziemką dopiero po pół roku od momentu rozwiązania poprzedniego małżeństwa.

Obrońcy praw człowieka zarzucają Arabii Saudyjskiej rasizm, zaś pobożni muzułmanie wskazują, że przepisy stoją w sprzeczności z Koranem. Zgodnie z prawem szariatu mężczyzna może ożenić się już w wieku chłopięcym; może także bez zgody pierwszej żony stworzyć rodzinę poligamiczną, nie musi również zachowywać karencji po rozwodzie.

PŚ, na podst.
www.wyborcza.pl

 

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze